Liga přípravek 3+1 - skupina 3
sobota 12. 10. 2024 9:00 – 13:00
Zmena haly - > U Učiliště 1683, SH Čelákovice,

Bezchybná přípravka na svém prvním turnaji sezóny

V sobotu se odehrálo první kolo přípravek v Čelákovicích. 7 hráčů na první turnaj tu dlouho nebylo? Pro 4 to navíc byl první turnaj.

První souboj byl s domácími. Do zápasu jsme vstoupili hned gólově, a rozdíl branek do poločasu udrželi. Ve druhém poločase jsme ani neinkasovali, hlavně díky skvělým zákrokům Martina. Přes pár drobných chybek jsme vybojovali zaslouženou výhru 4:1.

O přestávce jsme nabrali síly, popovídali co bychom mohli zlepšit a bylo to podle toho také vidět. Zápas s Kutnou Horou začal podobně jako ten první, ale s minimem chyb. Díky prostoru, co jsme od soupeře dostali, bylo k vidění několik pěkných kombinací, řada pěkných gólů, a parádních zákroků brankáře. Výsledek jsme vytáhli až na 8:2.

Z důvodu absence Boleslavi nás čekal už jen jeden soupeř a to ten nejtěžší, Prague Tigers. V jeho týmu bylo několik hráčů, které jsme znali z loňska a kteří už loni nám zke zatápěli. Ačkoliv skóre jsme jako v každém zápase otevřeli první my, byla tu rychlá odpověd soupeře a nadále se hrálo velmi vyrovnaně. Před poločasem jsme však dokázali zápas otočit na svou stranu. V druhém poločase jsme byly přece jen o něco aktivnější, a skóre navýšili. Na výhře se podílel také velký rozdíl brankářských výkonů, kdy Martin uhasil řadu nebezpečných střel. Bezpečně jsme tak zvítězili i v posledním zápase 5:3.

U každého byl vidět obrovský pokrok, ať už herním myšlením, pozorností, nebo zachováním chladné hlavy.Všichni nováčci se výborně zapojili, a vytvořili opravdový tým. Nováček Olík překonal dosavadní rekord, stal se nejmladším hráčem v historii našeho klubu co nastoupil k soutěžnímu utkání. I když ostatní byli větší, Olík vybojoval několik pěkných a gólových šancí pro tým. V každém zápase jsme měli navrch, tvořili šance, stříleli, a dávali góly. Jak již bylo řečeno, všichni nováčci skvěle zapadli, bojovali o každý míč. Maty s Kristianem svými zkušenostmi řídili hru a Kuba s Jáchymem tak mohli uplatnit své střelecké dovednosti. Ale toto by nebylo možné bez skvělého výkonu Martina v bráně, který od minulého ročníku ukázal, jaký pokrok udělal, a v čem máme proti ostatním týmům očividně navrch.

Nejdůležitější ale samozřejmě je, že jsme si to všichni užili, a nabrali nové zkušenosti, které můžeme využít ve vyšších koších. Slovy zkušených trenérů, takto dobře hrát přípravku dlouho neviděli?