Liga elévů 3+1 - skupina 3
sobota 5. 10. 2024 9:40 – 15:00
Sokol Michle

Elévové odehráli první turnaj

Naši elévové naskočili do nové sezóny svým prvním turnajem ve 4. koši v Sokole Michle, kde ho pořádal oddíl Olymp Praha.

Letošní sezónu začínáme ve 4. koši s hráči, kteří skoro všichni postoupili o kategorii výše z Přípravky. Navíc hned na úvod nám chyběli někteří hráči pro nemoc a tak jsme na elévský turnaj pozvali ještě dva borce z Přípravky - Matyho a Kristiána. V bráně si odbyla svou premiéru Viki a musím říct, že si jako benjamínek nevedla vůbec špatně! :-)

V prvním zápase se nám proti tradičnímu soupeři Vosám povedla první půle, kdy jsme po hezkých střelách Bruna a Filipa vedli 3:0. Naopak druhý poločas se nám nevedlo vůbec. Všechny střely šly mimo nebo do tyček, případně je pochytal gólman soupeře. Navíc se jejich trenér rozhodl nechat celou dobu na hřišti jednoho hráče, který to "jako jediný umí", jak pak vysvětloval a dostřídaval k němu ostatních 5-6 začátečníků. No a jen tento hráč nám sám nasázel několik gólů anebo přihrál na doklepnutí spoluhráčům. Konečný výsledek 3:6 nás mrzel, protože tento tým nebyl celkově lepší než náš.

Druhý zápas proti domácímu Olympu se celý nesl v podobném duchu jako druhý poločas proti Vosám. Na hřišti kraloval fyzicky vyspělý a velmi silný domácí hráč, jenž navíc tzv. "frajeřil" před svými fanoušky. Bohužel místy až za hranou florbalových pravidel, což ovšem rozhodčí z domácího klubu vůbec netrestal. Nakonec jsme rádi, že jsme tento zápas přežili bez úhony.

Ve třetím zápase proti Kobylisům jsme si věřili na dobrý výsledek. Soupeř totiž neměl žádného nadstandardního hráče jako Vosy nebo Olymp a tak to byl férový týmový boj. No a my jsme z něj vyšli nakonec jako vítězové, když se nám podařilo rychle získat díky 4 brankám Bruna náskok, který jsme, sice s vypětím všech sil, nakonec udrželi až do konce s výsledným skóre 6:4. Tento zápas nás i naše fanoušky bavil nejvíce. :-)

Do posledního utkání proti Spartě jsme šli s obavami, protože jsme s údivem sledovali, jak Sparta v předchozím zápase rozdrtila Vosy 29:1. To byl vyloženě masakr Vos! Ale my se nezalekli, úvod jsme odehráli proti očividně zkušenějšímu soupeři výborně a prohrávali jen o gól 1:2, když se za nás trefil Filip. Pak se však projevila větší vyhranost a vyrovnanost Sparty a skóre rychle narůstalo. Naštěstí jsme to přežili ještě s únosným výsledkem 2:9.

Celkově turnaj hodnotím pozitivně, všichni bojovali a hráli s velkým nasazením. Víme na čem musíme v tréninku zapracovat a co zlepšit a o to nám jde především - zlepšovat se a zdokonalovat naši vlastní hru.  Věřím tomu, že tento tým bude za čas schopen porážet i ty nejlepší týmy v lize. :-)