Na první turnaj jsme si docela dlouho počkali. Ač některé jiné kategorie již měly i 3 turnaje za sebou, my na něj čekali. Ale že se to čekání vyplatilo!

První turnaj nás čekal v nedalekém Chodově na ZŠ campanus, kde hraje turnaje dvojka. Bohužel už tak málo početná přípravka byla oslabena o několik hráčů. A to nás čekala porce 4 zápasů, neb 4 koš se hraje s pěti týmy

S jedním úplným nováčkem v sestavě a dalšími sedmi více ostřílenými jsme v prvním zápasa narazili na domácí dvojku. Ti měli v týmu mnohem více nováčků a tak jsme si v pohodě došli pro první vítězství v sezóně a to hned 11:1. Paradoxem je, že jsme dali všech 12 gólů a ten nejkrásnější z hole Lucky padl do naší branky, kterou jinak výtečně střežil Míša. Pravdou je, že ta jediná byla opravdu nechytatelná.

V druhém zápase to bylo již o úplně jiném soupeři. Draci z Čerčan měli velmi kvalitní jednu lajnu. Proti té jsme stavěli hlavně naší nejsilnější a i díky tomuto tahu jsme vybojovali velmi cenné vítězství 5:3.

V třetím zápase už šlo o celkové vítězství a postup, který znamená další turnaj v Pze na jedenáctce a ne úmornou cestu byť do krásné ale Kutné hory. Tým podal proti tomuto týmu jednoznačně nejlepší výkon, daleko lepší než celou loňskou sezónu. Zápas byl velmi dramatický a místy i poměrně tvrdý a docela bolel. Menší ale o to urputnější Kutnohorci se nebáli jít do soubojů a stříleli z každé pozice. I Míša v bráně si vybral svojí slabší chvilku v jinak výborně odchytaném turnaji a tak skóre na obou stranách rychle narůstalo. Pravda, po většinu zápasu jsme vedli, ale právě v té slabší chvilce i o gól prohrávali. Protože jsme chtěli vybojovat postup, dali jsme větší prostor první úderné trojce i za cenu timeoutu a nakonec vydřeli myslím i zaslouženou výhru 10:9.

V posledním zápase nás čekali nováčci z MB Skalsko. Věděli jsme, že bude jen otázkou skóre a tak jsme dali větší prostor druhé trojce a posunuli Míšu do pole. Branku tak střežila výborně Lucka, i když práce moc neměla. I přes snahu více kombinovat, padali góly jak na běžícím páse a skóre se zastavilo na rekordních 16:0.

Výkon přípravky byl velkým překvapením. Kvalitu Ondry (14) známe, to je jasný rozdílový hráč, který je i oporou elévů. Vedle něj se velmi dobře prosazoval velmi bojovný a technicky velmi zdatný Patrik (11), které zezadu dobře podpořila Lucka. V další lajně velmi mile překvapil úplný nováček původně z kroužku Lukáš Hyský (1). Štěpánka (7) podala jako vždy velmi dobrý výkon, hodně běhala a prala se o míček. Stejně tak se neztratila Bára (3), která od loňské sezóny udělala velký pokrok a snažila se i tvořit hru. Podobně zaujal Lucas (3), který kdyby šetřil síly o přestávkách, mohl si dát i více gólů a některým zabránit. Přesto i jeho výkon byl milým překvapením. A v posledním zápase si zastřílel i pohotový Míša (4).

Ačkoliv se jednalo o čtvrtý, loni poslední koš (letos jich však je ve skupině B 6), dva týmy byly kvalitní a bylo pro nás velkým překvapením, jak bojovná přípravka si hlavně s těmi dvěmi silnými poradila. Stejně tak loni nevídaná kombinační hra. Zde je vidět jednoznačný pokrok a zkušenosti, kdy se hráči zbytečně nezbavují míčku a snaží se prokombinovat do šancí. Ne vždy se to dařilo, ale bylo zjevné zlepšení v průběhu turnaje, kdy hlavně druhá trojka toto mohla vidět u první a snažila se je pak napodobovat.

Věřím, že se neztratíme ani ve vyšším koši, byť pravděpodobně bez hlavní opory. Věříme, že nás však posílí naši další nejmladší a budeme důstojními soupeři.