Elévové 3+1, 17.12.2016, Barrandov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před posledním letošním turnajem jsme se sešli brzo ráno v neoblíbené hale v Praze na Barrandově. Uvítala nás vymrzlá hala a šatny asi 100 metrů od ní. Proto jsme se převlékli v hale a začali se připravovat na první zápas s neoblíbenou Slávií. Naštěstí tentokrát pískal výborný rozhodčí a tak nedošlo na žádnou šermovačku ani florbalky nad hlavami. Přesto jsme nebyli schopni být Slávii v prvním poločase rovnocenným soupeřem. Ani jedna trojice nebyla schopna plnit předepsané pokyny, zodpovědně se vracet a bránit hráče. Nefungovala přihrávka ani důslednost ve hře. Hráči někdy jen stáli a koukali se, co se děje, místo toho, aby hráli. O přestávce přišla první velká domluva a alespoň částečné zlepšení hry. Dokonce se nám dařilo snižovat náskok Slávie. A tak prohra 5:6 byla nakonec přijatelná. Zvláště k snad nejhorší první půli, jakou jsme letos sehráli. Některým může být omluvou to, že byli na prvním turnaji nebo poprvé s elévy.

O přestávce došlo opět k vysvětlení si, jak se má hrát, jak a kde být, koho si hlídat. A také ke změně v první a druhé trojici. Nevím, zda víc pomohla změna v sestavě, důrazná promluva nebo to, že proti nám stál technický tým, který nám dal čas si přihrávat, ale naše hra byla najednou jiná, techničtější a dalo se na ni i dívat. Útočné dvojice si začali nahrávat a důsledně se vracet. Brzy si začali věřit a když ještě přidali přihrávky na obránce a ti jim pomáhali v útoku, vrátil se na naši lavičku úsměv a spokojenost se hrou. Výsledkem byla výhra nad ACEMA Sparta Praha GREY9:5.

Ve skupině jsme skončili druzí a v posledním zápase, posledním celého turnaje, jsme narazili na Wizards DDM Praha 10 black. Opět jsme se snažili o technickou hru a využití všech hráčů na hřišti. A protože jsme i důsledně bránili, šlo o vyrovnanou hru, plnou pěkných přihrávek ale i urputných soubojů. Zejména druhá útočná dvojice, Dan s Ondrou, byla čím dál sehranější a předváděla krásné přihrávky do volného prostoru. Nakonec jsme sice prohráli 6:8, ale podařilo se nám udržet technickou hru a střídat všechny trojice.

Myslím si, že se turnaj nakonec vydařil (na první zápas raději zapomeneme) a my si pěkně zahráli. Velkou zásluhu na tom má opět rozhodčí, který kromě vynikajícího pískání hráčům vše trpělivě vysvětloval. Ještě bych doporučoval se příště sejít dřív a první zápas odehrát jen tréninkově mezi sebou, třeba pak první ostrý bude lepší . První zápasy nám zkrátka nejdou.

Autor článku: Jiří Vodička, trenér