Mladší žáci, 11.12.2016, Kralupy nad Vltavou

Na poslední letošní turnaj jsme vyrazili do Kralup nad Vltavou a to zcela netradičně až na dvanáctou hodinu, kdy jsme hráli první zápas. A to nejen náš, ale vůbec celého turnaje.

Za soupeře jsme měli hráče z Davle a ti neměli na lavičce ani dvě celé pětky. Proto jsme se rozhodli je uběhat a vyhrát kombinační hrou, roztaženou po celém hřišti. To však vydrželo jen do našeho prvního gólu. Pak se kombinační hra vytratila, hráči si začali běhat tam, kam je napadlo, útočníci se nevraceli a o solidní přihrávce jsme si mohli nechat jen zdát. Chvílemi byli obránci před útočníky, všichni na jednom místě nebo bránili tam, kde nikdo nebyl. A tak Davle vyhrála 6:1. Ale mnohem horší než skóre byla předvedená hra. Pokud to tedy lze, u mladších žáků, vůbec nazvat hrou. A to nás ještě podržel Vašek v bráně, z hráčů v poli hlavně Vojta. Vůbec nás neomlouvá to, že Davle vyhrála celý turnaj a výrazně přehrávala všechny týmy. Není problém prohrát, ale je problém hrát tímto způsobem.

Před dalším zápasem s Wizards DDM Praha 10 tedy došlo na mytí hlav, přestože nikdo neměl šampón, a velmi důrazný proslov. Filipovy adresné a přesné výtky padly na úrodnou půdu, a když jsme ještě přeskupili útočné trojice, tak byl druhý zápas hned o něčem jiném. První pětka se začala prosazovat rychlou kombinační hrou s napadáním. Marek s Luckou vybojovali spoustu míčů v rozích, Michal byl vpředu i vzadu, kde ho bylo třeba. Ale obrovská změna nastala i u druhé útočné trojice. Jirka, který doposud bránění považoval spíše za sprosté slovo, začal makat pro tým a na pozici středního útočníka odváděl zodpovědnou práci a byl na něj spoleh. Výrazně mu pomáhal Standa a bylo vidět, že spolu již nějakou dobu hrají. I on se začal vracet a dobře si bránit svůj prostor. Ani Matěj se nenechal zahanbit a začal plnit pokyny, zvláště se vracet. Při takovéto hře se pak hraje lépe i obráncům a mají více času na plnění svých povinností. A když ještě zapracují na přihrávce … . Druhý zápas jsme díky zlepšené hře vyhráli 5:4 a mohli se těšit na souboj o 3 místo s FA Mladá Boleslav.

Ten bohužel přišel na řadu až jako poslední a tak jsme si museli počkat pět zápasů. I tentokrát byla předvedená hra mnohem lepší a dalo se na ni koukat. Rozestavění bylo stejné jako minulý zápas, hráči běhali a snažili se. A když to nevyšlo, byl vzadu připravený Vašek. Největší slabinou asi bylo nabízení se brankáři, aby měl komu přihrát, když chytí míč. Pokud se hráči nenabídnou, nemá kam rozehrát a jsou z toho zbytečné góly. Zde musíme brankářům pomoci. A to jak obránci, tak útočníci. Prohra 5:6 sice trochu zamrzí, ale snaha o vyrovnání byla enormní a tak není ostudou.

Na posledním turnaji jsme si jasně ukázali, že se umíme flákat a neposlouchat, kašlat na pokyny a dělat si to, co se nám zrovna nejvíc líbí. Ale to je cesta do pekel a nemá cenu pak jezdit na nějaké turnaje a dělat ze sebe kašpárky. Ale ukázali jsme si také, že umíme zabrat, hrát zodpovědně a snažit se. Běhat a hrát to co je potřeba, to co pomůže celému týmu. A tam chceme směřovat, to nás posune dál a umožní hrát vyrovnanou hru se soupeři.