Dorostenci, 11.12.2016, Benešov

.. ale opět nedosáhli. Málem k tomu došlo na 5. turnaji Ligy dorostenců v hale ZŠ Jiráskova v Benešově, kde ho z nějakého důvodu pořádal klub FBC Říčany. Za soupeře jsme měli dorostence z Mukařova a tým Vosy Praha z Modřan.

V prvním zápase proti třetímu celku dlouhodobé tabulky, TJ Sokol Mukařov, jsme moc šancí na úspěch neměli a hra tomu i odpovídala. Naše taktika vycházela z faktu, že jsme poprvé v této sezóně měli proti nějakému soupeři jednu drobnou výhodu - měli jsme víc hráčů na střídačce. Bylo nás 12 (!), z toho sice jen 4 dorostenci a zbytek starší žáci, ale i tak to byl nebývale komfortní počet. Chtěli jsme soupeře uběhat a narušovat jeho rozehrávku vysokým napadáním, což se nám chvílemi i dařilo, ale chlapci z Mukařova si většinou i s tímto způsobem hry dokázali poradit a dostávali se do střeleckých pozic, které s přehledem proměňovali. Prohráli jsme 2:12 po třetinách 0:3, 0:3 a 2:6. O naše góly se postarali Teo a nováček v týmu Matěj Zýka, který k nám přišel na hostování z Kunratického Startu. V soupeřově týmu se o většinu gólů (8) postarali pouze 2 hráči. Zajímavostí tohoto zápasu bylo, že oba dostali šanci dát gól po nařízeném trestném střílení a ani jeden z nich neuspěl. Fanda Zub v naší bráně si tak na své konto připsal 2 vychytané samostatné nájezdy.

Dnes jsme se soustředili na jediný cíl - porazit Vosy. Tento celek z pražských Modřan je v tabulce před námi a kromě jedné remízy a vítězství nad námi v předchozím vzájemném zápase žádné další body zatím nezískal. Jejich sestava byla také plná starších žáků, pravda do Benešova jich přijelo ještě o 4 hráče víc než nás. A navíc měli v sestavě ned tři 16-leté dorostenky, které florbal hrají evidentně odmala. Nicméně, koho jiného bychom měli porazit jiného, než je že :-).

Od úvodního hvizdu jsme na soupeře vyrukovali se stejnou taktikou, jako v prvním zápase s Mukařovem a naším agresivním napadáním jsme narušovali rozehrávku soupeře a často získavali míčky. Bohužel jsme potom nedokázali s míčkem nic vymyslet, rozehrávka vázla a my se dostávali do šancí jen sporadicky. Navíc se soupeř dostal po chybě v naší obraně do vedení a nám se naopak nedařilo trefovat soupeřovu bránu. Na konci první třetiny jsme dali šťastný gól po odrazu od soupeřova brankáře do jeho vlastní sítě. Po přestávce jsme zpomalili a zpřesnili rozehrávku a začali se dostávat do šancí. Ovšem napřed se hned na začátku třetiny trefil soupeř a ujal se vedení 2:1. Až pak jsme se začali střelecky prosazovat i my - po gólech Tomáše Hrubého, Pokyho a Lukyho jsme se dokonce ujali vedení 4:2. Ovšem to bylo bohužel z naší strany vše. Ještě do konce třetiny stačily Vosy vyrovnat, když nejprve jedna jejich dorostenka po skrumáži před naší brankou doklepla do brány a poté naši obránci zaspali a nechali protihráče bez jakéhokoliv vyrušení objet naší bránu a zasunout míček kolem tyče dovnitř. I po druhé třetině byl tedy stav znovu vyrovnaný 4:4.

O přestávce jsme ještě reklamovali příliš zahnutou čepel, když se našim obránců zdálo, že to zasunutí provedl soupeř právě díky této úpravě florbalky, ale její přeměření rozhodčími nás usvědčilo z trapného omylu a my pak museli čelit na začátku poslední třetiny přesilovce za neuznaný protest. Sice jsme ji ustáli bez inkasované branky, ale stála nás hodně sil, které pak zřejmě v závěru chyběly. Přestali jsme běhat, nechodili do soubojů agresivně a soupeř většího prostoru pro kombinaci ihned využil. Nejprve jedna ze soupeřových dorostenek obehrála dva naše obránce a předložila skvělou přihrávkou vyloženou šanci nabíhajícímu spoluhráči, který nezaváhal. V samotném závěru nás pak soupeř dorazil dvěma střelami z dálky, které prošly Fandovi za záda. Konečné skóre tedy bylo 4:7.

V zápase proti Vosám jsme měli na to je porazit, ale nepovedlo se. Chyběl nám lepší pohyb bez míčku, větší důraz v osobních soubojích a také lepší střelecká muška. Když tyhle atributy do příštího vzájemného zápasu vylepšíme, může se nám to povést.

Naše družstvo hrálo ve složení: Jakub Kramer (kapitán v 1. zápase, druhý nehrál), Fanda Zub (brankář), Jirka Menger, Tomáš Pokorný, Jindra Kodad, Lukáš Vrbka (kapitán v 2. zápase), Vláďa Golovchyn, Teodor Kolář, Tomáš Hrubý, Tereza Golková, Michal Spěvák a Matěj Zýka.

Fotografie z turnaje pořídil náš dvorní fotograf Jindra Kodad starší a najdete je tradičně na RajčetiVýsledky z turnaje naleznete na portálu Český florbal - PH+SČ LIGA DOROSTENCŮ – SKUPINA D, 5. kolo.