Tentokráte jsme zavítali do Mladé Boleslavi do ZŠ Jilemnického. V prvním zápase jsme narazili na silného protivníka White tigers TJ Sokol Nehvizdy. Ačkoliv soupeř nebyl nehratelný, naše mužstvo jakoby nevědělo co na hřišti dělat. Scházel rychlý pohyb a vůbec bojovnost. Výsledkem tak byl rachlý odskok soupeře o 5 gólů, a to mohlo být mnohem hůře nebýt skvělého Davida v bráně, který dalším několika gólům zabránil. Po osmi minutách totálního zmaru se vydařil tak s time outem. Po něm a drobným změnám v sestavě se mužstvo probudilo a do konce turnaje už nezaváhalo. Bohužel v tomto zápase to nestačilo na lepší výsledek než 6:3. Góly dali Danové a Amélka po jednom. Soupeř byl o něco lepší, ale při podobném výkonu jako v druhé půlce jsme prohrát nemuseli. Takto je výsledek ještě přijatelný právě hlavně díky Davidovi.

V druhém zápase proti FBC Kutná Hora orlíci jsme si spravili chuť a s přehledem vyhráli 11:2. Ačkoliv soupeř byl znatelně lehčí, naše hra už vykazovala značné zlepšení a výhru jsme si naprosto zasloužili. Góly tentokrát vstřelili Tomáš S. a Lucka po třech, Dan P. dva a Dan V., Amélka a Adam po jednom. David opět předvedl několik skvělých zákroků a mužstvo tradičně podržel. Kaňkou na zápase bylo zranění prstu Kiki po seknutí florbalkou.

V zápase o bronz jsme nastoupili s Tomášem M. v bráně, který také předvedl velmi solidní výkon a také mužstvo podržel. To podalo nejlepší výkon na turnaji, neb Kanonýři z Kladna lehkým soupeřem nebyli. Po poločase 4:0 jsme zápas kontrolovali až do konce a brali bronz za výsledek 6:2. Góly tentokrát obstrarali nejlepší střelec turnaje Lucka (3) a po jednom David, Tomáš a Dan P.

Nebýt toho prvního poločasu, tým by zasloužil absolutorium. Ale musíme vzít v úvahu fakt, že jsme převážně složeni z nováčků či postoupivších z přípravky. A i v průběhu turnaje se projevovalo markantní zlepšení, hlavně pak přechod z plně individuální na kolektivní hru. Někteří hráči si stále představují florbal za individuální sport. Ale pomalu chápu, že když já nahraji jinému, on pak také nahraje mě a já když nestřílím přes hráče mám větší šanci dát gól. A to považuji za největší devízu tohoto turnaje, posun některých z pozic individualistů na kolektivní hráče. Co ale zlepšit musíme, je pohyb, který mnohým chybí.

A tentokrát celý turnaj odřídili skvělí rozhodčí, pánové Král a Špáda. Neskutečný rozdíl proti předchozím dvěma turnajům. Pánové dík.

A očima našich hráčů?

Do Mladé Boleslavi jsem přijeli s dobrou náladou. První zápas proti Nehvizdům jsme prospali. Vůbec jsme si nepřihrávali, byla to hrůza. Potom jsme se trochu rozehráli. V druhém zápase proti Kutné hoře jsme si dobře zastříleli, ale v obraně nám to stále neklapalo. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli. V zápase o třetí a čtvrté místo proti Kanonýrům z Kladna jsme nastoupili povzbuzeni výhrou z minulého zápasu, od začátku až do konce jsme vedli. Celý turnaj se nám celkem vydařil. Byla škoda že jsme nevyhráli i ten první zápas. Pobavili jsme se a zahráli si. Milé potěšení bylo, že se dostávali diplomy a sladká odměna.

Lucka a Tomáš S.