Elévové, Jesenice, 17.12.2016

Další turnaj elévů 5+1 nás čekal v nedaleké hale SH Eagles Praha. Nemusili jsme tedy nijak brzy vstávat. Tato výhoda nám ale na startu turnaje nic nepřinesla.

Sešli jsme se v téměř kompletní sestavě, chyběla jen Emma, která si užívala kdesi na lyžích. Druhý koš, ve kterém se nyní nacházíme, jsme si již jednou vyzkoušeli. Naše ambice v našem druhém startu ve druhém koši tedy byly jasné - chceme vyhrávat a třeba se i podívat do koše prvního. Hned první zápas nám ale ukázal, jak vyrovnaná je úroveň týmů.

V prvním zápase proti Tatranu Střešovice jsme nezačali špatně. Aktivně jsme napadali, poctivě se vraceli do obrany a dokonce se nám po několika minutách podařilo vstřelit i první gól. Obrany dominovaly na obou stranách, střely které prošly,  likvidovali výborní brankáři. I proto skončil poločas 1:0 v náš prospěch. V poločase jsem si zopakovali taktické pokyny a i to, že tento zápas nebude o mnoha gólech a každá chyba nebo nedůslednost může rozhodnout. V druhém poločase se nám bohužel podařilo pách chyb vyrobilt. Zejména nedůsledná hra před naší bránou byla příčinou dvou velmi upracovaných gólů, které soupeř vstřelil. My jsme na obranu soupeře žádný recept nenašli a z minima střeleckých příležitostí jsme bohužel již nic vytěžit nebokázali. Prohra 1:2 byla trochu trpká, protože ze hry jsme měli rozhodně více než soupeř.

Mezi prvním a druhým zápasem jsme si užili dlouhou třízápasovou pauzu, ve které jsme se mohli v klidu podívat na zápas našeho dalšího soupeře, tým BLACK ANGELS 2007. Bylo jasné, že nás nic lehkého nečeká, tým BLACK ANGELS 2007 porazil Tatran Střešovice 7:4. Bylo potřeba něco vymyslet.

Do druhého zápasu jsme lehce upravili sestavu, a s vědomím, že nemáme co ztratit, jsme nastoupili do zápasu. Hráli jsme aktivně, napadali soupeřovu rozehrávku, ale bohužel jsme dělali i chyby. Soupeř takové chyby nekompromisně trestal a průběžné skóre 2:5 nedávalo velkou naděli na slušný výsledek. Nicméně naše první pětka dokázala soupeře velmi dobře napadat, vytvářela si souvislý tlak a tak dostávala více prostoru než obvykle. A skóre se se začalo obracet. Ještě minutu a půl před koncem byl stav této přestřelky 7:7. Pak se nám podařilo vstřeli gól, na který soupeř už nedokázal reagovat. Vyhráli jsme tedy 8:7, což znamenalo několik věcí - druhé místo ve skupině, porážku budoucího vítěze turnaje a značné rozladění našeho budoucího soupeře FAT PIPE FLORBAL CHODOV, kterým bylo jasné, že budou muset čekat až na poslední zápas turnaje :-).

Po dvouzápasové pauze jsme nastoupili k utkání o třetí místo proti FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Už jen jméno tohoto velkoklubu v některých našich hráčích budí velký respekt, ale po předchozím zápase jsme věděli, že dnes můžeme porazit jakýkoli tým na tomto turnaji. Do zápasu jsme udělali další změny v sestavě a na soupeře vlétli ve velkém stylu. Od začátku jsme velmi aktivně napadali soupeřovu rozehrávku, dařilo se nám získávat balonky ještě na polovině soupeře a velmi rychle zakončovat. A začalo nám to i padat do branky, V poločase jsme vedli 5:0, ve druhé jsme přidali další čtyři góly a mohli se radovat z výhry 9:0 a konečného třetího místa v turnaji.

Musím říct, že i když je třetí místo ve druhém koši zatím nejlepší výsledek této sezóny, měli jsme dnes na víc. Minimálně první zápas, ve kterém jsme vstřelili pouze jednu branku, nebyl z naší strany povedený. Nicméně výkon v dalších dvou zápasech nám dává do budoucna naději, že se třeba ještě v letošní sezóně podíváme do prvního koše a změříme síly s těmi nejlepšími. Pomůže nám k tomu jedině poctivý přístup k tréninku.

Tým hrál ve složení: Jindřich Anderle, Vojtěch Anderle, Ondřej Tománek, Marek Navrátil (C), Lukáš Kott, Eray Sahin, Lucie Suchardová, Radovan Marvan, Adam Zán, Nathan Stibor, Petr Engliš.