V téměř nejsilnějším složení jsme se na domácí turnaj těšili, ale zároveň věděli, že návrat do druhého koše nebude pro mnohé benjamínky úplně snadný.

V prvním zápase, ačkoliv mocně povzbuzováni opět skvělým publikem, jsme na vyspělý tým Acema Sparta Praha blue neměli sebemenší nárok. Měli jsme světlé okamžiky a hlavně netradičně velmi dobrý začátek. Ale postupem času se mnohem starší, zkušenější, vyšší a výhradně chlapecký tým prosazoval z neustálého tlaku i gólově. Přes velmi dobrý výkon kulíka v bráně to na lepší výsledek než 12:2 nestačilo. Což je proti prvnímu turnaji, kdy jsme prohráli 23:0 úspěch. Tým bojoval, ale výkonnostně stačil pouze Ondra, který ač na prvním turnaji, naznačil velký potenciál do budoucna a také oba góly vstřelil.

V druhém zápase jsme proti FBC Střelci Unhošť měli více šancí a výsledkově dopadli o něco lépe. Opět hlavně díky kulíkovi v bráně a góly v podání Ondry (2) a Matyho (2). Opět jsme měli první poločas velmi solidní, v druhém však nestačili na opět kvalitativně lepšího soupeře. Ten se prezentoval jedinou dívkou v turnaji (mimochodem ač 2010, tak velmi šikovnou), kromě našich 4.

V zápase o 5. místo jsme chtěli zabrat a odvděčit se skvělému publiku za fandění. Bohužel stal se opak a tým až na kulíka a Ondru zápas nezvládl. Měli jsme světlejší momenty, ale tým Acema Sparta Praha red nás totálně přehrával díky našemu velmi matnému výkonu. Ten vyvrcholil diskusí přímo na hřišti dvojicí našeho týmu v průběhu hry, která nepochopitelně nahradila očekávaný souboj o míček. Výsledek 1:11 odpovídal průběhu hry. Že jsme neodešli s nulou děkujeme Ondrovi a že "jen" 11 kulíkovi.

Je vidět, že s přípravkou nás čeká obrovský kus práce. Hlavně pak s koncentrací mnohých hráčů. Jsou vidět mnohá zlepšení, snaha být platný týmu, ale máme problém udržet pozornost po celou dobu na hřišti. Tomu neprospívají časté diskuse některých hráčů na téma pobytu na hřišti, snaha diktovat soupisku atd. Na hřišti pak ti samí se často ani nepotkají s míčkem. Všichni jsme ale jednou začínali a bez tréninku to nepůjde. Budeme však muset začít hlavně s disciplínou, byť mi trenéři máme jen omezené možnosti. Ale co je hlavní, chuť hrát děti mají, takže máme na čem stavět:-) A příště nás čeká v Rudné 4. koš, a tam cítíme šanci přidat nejen lepší výkony, ale i výsledky. Tak se těšme.