Elévové, 20.11.2016, Jesenice

V sobotu ráno jsme se sešli v Jesenici na domácím turnaji Elévů v trojkovém florbale. Přišla nás povzbudit řada našich příznivců a kamarádů, za což všem děkujeme a doufáme, že jsme jim udělali naší hrou radost.

Prvním soupeřem byl Chodov. V naší brance nastoupil Tomáš Mintěl a do pole jsme měli 10 hráčů, což znamenalo střídat v jedné řadě 4 hráče. Chodov byl tentokrát týmem, s nímž jsme se mohli dobře rozehrát. Dařily se nám kombinace i dobré pokrývání protihráčů. A tak jsme mohli v druhé půli pilovat techniku a nemuseli se strachovat o výsledek. Ten byl nakonec 13:2.

Odpočinuli jsme si dva zápasy a už se těšili na Kanonýry z Kladna. Brzy jsme se ujali vedení o dva góly a tak si mysleli, že to půjde zase jako po drátku. Ale kanonýři začali běhat a my najednou nevěděli kam dřív. Už se nám tolik nedařila kombinační hra a trochu se vytratil systém. Chudák Tomáš, tentokrát Sklenář, dostal mnohem větší porci střel a několikrát byl sám proti střílejícím útočníkům. Leccos pochytal, ale stejně nedokázal zabránit remíze 6:6. I ta nám však stačila k boji o první místo v turnaji.

Ve finále jsme nastoupili proti Olympu. Ten ač v menším počtu, ukázal se býti nad naše možnosti. V první půli jsme ještě drželi krok, ale v druhé se již ukázala větší vyhranost soupeře. Ten trestal hlavně naši nedbalost v obraně a někdy i trochu chaotický pohyb po hřišti. A tak přišla prohra 2:9.

Celkově druhé místo se může zdát býti zklamáním, ale není to tak. Mužstvo se skládalo do značné části z nováčků a ti zkrátka potřebují nějak čas na vyhrání se. Nemůžu říct, že by se nesnažili nebo si dělali co chtěli, jen ještě potřebují trochu času. Za jejich snahu je jim třeba rozhodně poděkovat a pochválit je.

Autor článku: Jiří Vodička, trenér