V sobotu 19.11. nás čekal v Letňanech test výkonnosti v podobě druhého koše. I když to nakonec nekončilo dalším vítězstvím, tak herně jsme se rozhodně neztratili.

V prvním zápase jsme nastoupili proti T.B.C. Králův Dvůr. Soupeř nás fyzicky převyšoval a i to možná vedlo k počátečnímu přílišnému respektu ze zápasu. První gól jsme si navíc dali nešťastně sami. I když jsme poté plnili dobře obranné úkoly, až příliž jsme se stahovali na vlastní polovinu, nechali soupeře rozehrávat a hlavně střílet z dálky. To vedlo k několika brankám. Na vlastní branky skončil první poločas nakonec vyrovnaně, když si i soupeř z jedné přihrávky Máry před bránu dal vlastní gól. První poločas skončil pro nás nepříznivým skóre 2:5. Ve druhé půli jsem se snažili být aktivnější v napadání. To se nám dařilo a inkasovali jsme pouze jednu branku. Dobře bránící a výborně rychlostně vybavený soupeř nás ale do mnoha šancí na korekci výsledku nepustil. Konečné skóre 2:6 bylo z části daní za přílišný respekt ze soupeře. Nutno ale uznat, že i tak byl soupeř lepší a naznačil nám jakou úroneň a rychlost hry musíme v tomto koši očekávat.

Po dlouhé třízápasové pauze nás ve druhém zápase čekal tým BLACK ANGELS 2007. Poučeni z předchozího zápasu jsme si dali za cíl aktivní napadání rozehrávky soupeře. To přineslo vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách, kdy nás nejednou zachránil spolehlivě chytající David v bráně. V poločase jsme sice prohrávali 1:2, ale hned v začátku druhé půle se nám podařilo srovnat skóre. Bylo jasné, že rozhodne jedna chyba nebo střela, která projde na branku. Nakonec jsme byli my ti štastnejší, když jsme se 2 minuty před koncem dostali do vedení 3:2. Přišlo ale ještě jedno drama, když jsme minutu před koncem nezvládli střídání a čekala nás krušná minuta hry ve ctyřech, navíc díky powerplay soupeře proti šesti jeho hráčům. Nicméne i toto jsme zvládli a chybělo málo abychom přidali rozhodující branku do prázdná brány. Konečné skóre tedy 3:2 a jistota souboje o 3. místo.

K zápasu o třetí místo jsme vzhledek k výsledkům druhé skupiny nastoupili po jednozápasové přestávce a čekal nás tým Viking group TJ Sokol Kobylisy. Začátek zápasu nám nevyšel, soupeře jsme pustili k několika střelám, které skončili v naší brance. Hru jsme postupně vyrovnávali, kdy jsme si museli zvykout na náročné fyzické souboje a minimem času na zpracování přihrávek. První poločas však skončil nepříznivým skóre 0:4. V druhém poločase jsme vyrovnali hru a postupně si vypracovali i několik šancí. Nicméně na dobře a důrazně hrajícího soupeře to nestačilo na víc než konečných 2:6 a čtvrté místo v turnaji.

Druhý koš nám v plné kráse ukázal nedostatky v naší současné hře, na kterých musíme na trénincích pracovat. To je v první řadě rychlost rozhodování v herních situacích, kdy není možné držek dlouho míček na hokejkách, je potřeba rychle kombinovat a správně pokrývat míček tělem. Budeme muset pracovat i na nacvičení více variant řešení konkrétních herních situací, abychom soupeři znesnadnili čtení naší útočné hry. V příštím turnaji, kdy hostíme poslední koš, budeme mít ideální šanci si nové věci vyzkoušet. Všichni si zaslouží pochvalu za nasazení, které které předvedli. Příjemně překvapil Ondra Pejša při své premiéře v pětkách, kdy se nebál soubojů s mnohdy výrazně většímim soupeři, stejně jako Emma s Luckou, které s přehledem obstály v konkurenci kluků.