Mladší žáci, 13.11.2016, Černošice

Druhou listopadovou neděli jsme vyrazili opět do Černošic, tentokrát s mladšími žáky, keré čekal turnaj 9. koše. V této pěkné hale se nám poměrně daří a tuto tradici jsme chtěli prodloužit i dnes. Jak se nám to povedlo naznačuje už titulek, ale pojďme pěkně popořadě.

První utkání nás čekalo proti pořádajícímu oddílu SK Alien Nation Dobřichovice. Zápas začal ve svižném tempu, což nám vyhovovalo, měli jsme převahu a po několika rychlých akcích jsme si dokázali vytvořit i brankové příležitosti, které vyústily ve vedení 5:2 po prvním poločase. Druhá půle už byla z naší strany slabší a soupeř hru vyrovnal, ale i tak jsme dokázali zápas v klidu dovést do vítězného konce s celkovým skóre 7:4. Branky dávali Jirka Pražák a Fíla Kovářík po 3 a jednu přidal Michal Šiman. Mezi asistenty se zapsali Johanka, Standa, Vojta a taky Táda jako brankář.

Druhý zápas s Floor Maniacs Mělník byl vyrovnanější, soupeř byl fyzicky a silově zdatnější a my se těžko dostávali do střeleckých pozic. Naštěstí se povedlo dvakrát utéct obráncům Michalovi Šimanovi a pokaždé z toho byl gól. Ten třetí přidal premiérově Matěj Pavlíček po pěkné přihrávce od Standy Kličky. V brance si odbyl svou premiéru Jonáš Bohatý a nevedl si vůbec špatně, obrana byla také pozorná a dovolila soupeři skórovat jen jednou, takže jsme mohli slavit vítězství 3:1 a postup do finále.

V něm jsme narazili na dosud neporažený tým z druhé skupiny Athletics Praha. A do zápasu jsme vstoupili dost nešťastně, dostali jsme dva slepené góly a po pár minutách prohrávali 2:0. Jenže pak se nám opět z úniku podařilo soupeře několikrát překvapit a po první půli jsme vedli 3:2. Ale po přestávce nás soupeř zatlačil a naše obrana začala haprovat. Skóre se chvíli přelévalo na obě strany, nicméně v závěru měl soupeř více sil či spíše střeleckého štěstí a utekl nám na 6:4. 19 sekund před koncem ještě vykřesal vstřelenou brankou Michal Šiman malou naději na vyrovnání, které by zápas poslalo do rozhodujících samostatných nájezdů, ale přesto, že jsme šanci skórovat ještě měli, už se nám to nepovedlo a my prohráli těsně 5:6.

Naše vystoupení na tomto turnaji musíme i přes prohru ve finále hodnotit kladně, opory nezklamaly a nováčci se neustále zlepšují, což je povzbudivé do budoucna. Je vidět, že tento tým má ještě velký potenciál do budoucna. Když na sobě budou všichni makat, věřím, že se brzy dostaneme na úroveň týmů hrajících ve vyšších koších ligy mladších žáků. Zatím nám k tomu chybí větší kvalita v technice a také určitá vyzrálost, která přijde se zkušenostmi z více zápasů. Pak se snad někteří hráči zklidní a nebudou hrát tak zbrkle a uspěchaně, jako tomu je teď. Každopádně mám radost z toho, že všichni přistupují k zápasům s nadšením a odhodláním a nechávají na hřišti vše, co v nich je. To je povzbudivé.

Autor článku: Dalibor Wijas, hlavní trenér mladších žáků

A ještě krátký pohled jednoho z hráčů:

Chybělo málo...

V neděli 13.11. jsme hráli turnaj v Černošicích. Hned první zápas jsme se postavili domácímu SK Alien Nation, které jsme v pohodě přehráli. Na druhý zápas proti Mělníku jsme nastoupili v obměněné sestavě se mnou v brance. Vyhráli jsme 3:1. Musím poděkovat trenérům za to, že mi dali šanci postavit se do brány a vyzkoušet si tento post. Namotivováni z výher v minulých duelech jsme vstoupili do boje o 1. místo v původní sestavě. Zápas jsme bohužel prohráli 5:6. Nedařilo se nám moc v obraně. Všichni se těšíme na další zápasy a turnaje. Doufám že příští turnaj bude úspěšnější než tento. Už by to chtělo nějakou tu výhru.