Jako již tradičně hned v prvním zápase, tentokráte proti Fbk Olympu Praha Herkules, jsme prospali začátek a po chvíli to bylo hned 0:3 a 1:4. Mužstvo se však oklepalo a podpořeno Adamem v bráně zápas se štěstím otočilo na konečných 7:6. Hlavně díky oslabenému soupeři hrajícímu v počtu 4+1. Góly dali Lucka (5) a po jednom Filip a Amélka. Trojka holek na hřišti dominovala, další dvě dvojky kluků se v prvním zápase spíše rozkoukávali.

V druhém zápase proti FA MB Dalovice se prosadili všechny tři trojice. V prvním poločase jsme jasně dominovali 5:0 a v druhém jakoby šetřili síly na další zápas. Přesto jsme drama nedopustili, i když na začátku snížením na 5:2 to tak trošku vypadalo, ale nakonec jsme v pohodě zápas vyhráli 7:2. Góly tentokrát po jednom Ondra, Lucka, Naty, Adam, Dan V. a Dan P. a Filip. V bráně tým podpořila dobrým výkonem Péťa.

Ve třetím zápase proti Fat Pipe Florbal Chodov black jsme od začátku do konce jasně dominovali a tým se propracoval i k pohledné kombinační hře díky prostoru, který mu soupeř poskytl. Konečný výsledek 14:2 odpovídal poměru sil na hřišti. Amélka v bráně ani moc práce neměla, přesto tým podržela. Góly dali Ondra (5), Lucka (4), Dan V. (3) a Dan P. (2).

V posledním zápase jsme nastoupili proti domácí FBC Slavii. Dopředu jsme věděli, že tento nově sestavený tým nemá moc ponětí co jsou florbalová pravidla. Bohužel Slávista rozhodčí, pravděpodobně nejslabší co nám kdy pískal, vše toleroval a pískal pouze vyhozené hráče a míčky za mantinel. Přihrávky vlastnímu brankáři, výhozy přes půl, vysoké nápřahy a dostřely florbalkami (některé délkou dospělých hráčů), pohyby v brankovišti (pořadateli navíc neoznačené na hřišti neodpovídajíc rozměrům), neustálé osekávání a hákování, několik podražení, hra do těla bez snahy hrát míček, hra s více hráči na hřišti - našlo by se asi vše krom hry hlavou co bylo z pravidel porušováno. Našemu mužstvu nešlo upřít snahu,a le proti takto surovému a hrubě hrajícímu mužstvu se ani kombinační hrou čelit nedalo. 90cm florbalky prostě byly všude. Pravdou je, že soupeř byl velmi pohyblivý a chtěl prostě vyhrát, za jakoukoliv cenu. Stejně tak jako to, že ani náš tým následně nemohl úplně hrát podle oficiálních pravidel florbalu, nýbrž těch nastolených tolerantním rozhodčím (tento nováček byl prý svazem instruován k pouštění hry, co k tomu dodat). Druhý poločas se už tým těžko motivoval a výsledkem byla prohra 5:8, z které jsme byli všichni zklamaní, protože jsme rozhodně horším týmem nebyli. A když měl někdo jiný vyhrát, měl to být sympaticky a dobře hrající Olymp. Abychom nezapoměli, góly dali Lucka (2), Amélka, Filip a Dan P. po jednom. V bráně moc šancí neměl Tomáš, který sám byl několikrát osekáván.

Pomineme-li poslední zápas, kdy se vlastně florbal moc nehrál, tak tým předvedl pěknou kombinační hru plnou nasazení a pěkného florbalu. V týmu se stále lepší nováčci, kteří se stávají oporami. Můžeme se jen těšit na další turnaj, který hrajeme doma a budeme doufat v kvalitního rozhodčího.

A nakonec očima hráčů: V sobotu jsme byli na turnaji v Edenu. Turnaj byl pěkný, poměrně hezky jsme si zahráli a zatrénovali. Adam, já, Amélka a Tomáš jsme se vystřídali v bráně. Jediné co nám zkazilo příjemnou atmosféru turnaje, byli hráči Slávie, protože hrozně faulovali. A rozhodčí nic nepískal. Kulík