Mladší žáci, 23.10.2016

V neděli ráno jsme se sešli na Zbraslavi v 11 hráčích. Naše řady se totiž ztenčili již před turnajem a tak jsme museli trochu přestavět původní sestavu. A aby toho nebylo málo, museli jsme ještě řešit problém s výbavou pro brankáře. Naštěstí jsme vše stihli a tak mohl Tadeáš nastoupit a jako vždy uklidnit hráče před sebou.

Bohužel nám trochu utekl začátek a tak jsme po poločase prohrávali již 3:0 a vypadalo to na debakl. Ale hra se stále zlepšovala a na konci poločasu jsme již drželi s Poseidony krok. Všichni běhali jak diví, drželi se pokynů a zodpovědně bránili. Druhý poločas jsme dostali jen jeden gól a s budoucími vítězi tak prohráli 4:0. Bohužel se po zápase ukázalo, že Tadeáš není zcela fit a odjel si na chvilku odpočinout domů.

Ta chvilka se ukázala do konce turnaje. Ještě že jsme měli eso v rukávu a do druhého zápasu mohl do branky nastoupit nováček Vašek. Takže jsme mohli hrát opět na dvě pětky. Tentokrát jsme si již dali pozor na začátek a hráli zodpovědně od prvního hvizdu. Díky tomu jsme se brzy mohli radovat z prvního gólu. A nezůstalo jen u jednoho. Ani v těchto chvílích jsme však nezapomínali bránit a tak naše vedení narůstalo. Když už něco přes obranu prošlo, byl tam Vašek a za ním ještě dobře postavené tyče. A tak jsme Spartě dali 5 gólů a jen jeden dostali. Filip dal 3 (asi věděl, že musí po zápase domů a chtěl průměr 1 gól na zápas) a po jednom přidali Standa a Matěj. Asistence měli Michal, Johanka, Filip a Jirka. Ale pět gólů mohli dát i díky zodpovědné hře celého týmu.

V třetím zápase nás čekal souboj o třetí místo a to ještě bez Filipa. Ale tým prokázal vekou bojovnost a touhu po vítězství a i v 9 lidech v poli a oporou v bráně jsme porazili Olymp 4:0. Dva góly dal Michal, po jednom Filip s Matějem. Asistenci měl připsanou Standa. Je pravda, že hra byla občas trochu zmatenější než předchozí zápas, ale to bylo hlavně nutností střídat nepravidelně a různé hráče na různých místech. Ale alespoň jsme si vyzkoušeli schopnost zaskočit na jiných postech.

Co ale bylo nejdůležitější, byla bojovnost a touha po vítězství i přes úvodní porážku. I tehdy se hráči ptali, zda ještě můžeme vyhrát a chtěli se prát o každý bod.

A za to jim patří dík

Jirka

Autor článku: Jiří Vodička, trenér

A ještě krátký pohled jednoho z hráčů:

První zápas proti Olympu Poseidon jsme sice prohráli 4:0, ale to nás nabudilo a namotivovalo do dalšího boje, tentokrát proti ACEMA Sparta Praha. Druhý zápas jsme díky hattricku Filipa Kováříka zaslouženě vyhráli 5:1. Při oslabení týmu o Filipa Kováříka, který odjel na fotbalový zápas a Tadeáše Hendlingera, kterému se udělalo špatně, jsme vstoupili do bojů o 3. místo. Porazili jsme Olymp Apollon přesvědčivě 4:0. Turnaj jsme tedy ukončili hezkým 3. místem. Naše hra byla kombinačně dobrá, přihrávky byly přesné a střely také. Všichni už se těšíme na další zápasy.