Ani ve třetím kole Ligy dorostenců se naši nejstarší nedočkali vítězství. Přitom proti nám stál v prvním utkání druhý nejslabší tým v tabulce. Ale doplatili jsme na absenci našich nejlepších střelců a po spoustě zahozených šancí tenhle duel s Draky z Poříčí n. Sázavou po přestřelce prohráli. Druhý zápas s Říčanami už byl jen snahou o co nejpřijatelnější prohru.

Úvod prvního zápasu s Draky přitom začal dobře, ujali jsme se brzy vedení po brance Fandy Zuba a hráli vyrovnanou partii. Draci byli šikovnější na balonku, my na tom byli lépe fyzicky a rychlostně (sic!). Ustáli jsme i oslabení po zbytečném vyloučení Jirky Mengera a dostávali se do šancí. Ale bohužel, v tomhle zápase nás trápila koncovka. Za celý zápas jsme zahodili 7-8 vyložených brankových příležitostí a to nás samozřejmě srazilo jak výsledkově, tak i psychicky. V závěru první třetiny jsme se nevyvarovali několika chyb v obraně a soupeř nám utekl na 1:3. Ve druhé třetině jsme soupeře zatlačili a snížili na rozdíl branky, ovšem opět jsme lehce inkasovali, dokonce i při vlastní přesilovce v závěru třetiny a soupeř nám opět utekl na rozdíl 3 gólů. V poslední třetině už jsme nestíhali tolik běhat a zřejmě se projevila i psychická únava z nepříznivého vývoje utkání. To je naše velká slabina - když se nám nedaří, náš výkon rapidně klesá dolů. Tentokrát nepomáhalo ani burcování a když se nám v závěru zápasu nepodařilo proměnit ani ty nejvyloženější šance, nemohlo to skončit jinak než porážkou. Konečný výsledek 6:11 sice neodpovídá průběhu hry, ale tak už to ve florbale chodí. Superligové Střešovice by o tom mohly po sobotním utkání s Chodovem vyprávět. :-)

Ve druhém utkání s FBC Říčany jsme neměli nárok na slušný výsledek. Soupeř nastoupil v plné sestavě s 10 dorostenci (my měli 3), navíc tihle kluci hrají florbal soutěžně sedm osm let, kdežto my jsme pořád začátečníci. To jsme dopředu věděli a přizpůsobili tomu naši taktiku. Soustředili jsme se hlavně na bránění a zahustili prostor před vlastní brankou. Tato taktika fungovala vesměs dobře, zblokovali jsme nespočet střel a v každé třetině dostali 2 až 3 branky většinou po umístěných střelách z dálky. Směrem dopředu jsme ovšem byli bezzubí i když se Fanda Zub posunul do útoku. :-) Ale to se dalo čekat, poté co jsme v předchozím zápase zjistili, že nám zvlhl střelný prach, nemělo ani cenu pouštět se do nějakých větších útočných akcí. Soupeř by nás okamžitě potrestal z rychlého protiútoku. I když konečné skóre 0:8 vypadá hrozivě, pro nás to byl slušný zápas a výsledek. Mohli jsme dostat napráskáno mnohem víc. Tihle říčanští kluci jsou technicky a herně prostě někde jinde.

Pro ty z vás, kteří jsou snad zklamaní z mého málo kritického hodnocení našich zápasů, mám spíš pro pobavení ukázku hodnocení výkonu svého týmu od mého kolegy Michala Jedličky z Bohemky (jestli tento komentář sedí i na náš tým, nechť posudí ti, kdož se na něj museli v neděli dívat):  Naprosto trapný výkon celého týmu. Prohráli jsme všechny souboje, neproměnili jsme skoro žádné šance, výhru jsme si rozhodně nezasloužili...

Naše družstvo hrálo ve složení: Jakub Kramer (kapitán), Michal Spěvák (brankář), Tonda Wijas, Tomáš Pokorný, David Nedbal, Fanda Zub, Jiří Menger, Tereza Golková, Teodor Kolář a Adam Stibor. Do druhého zápasu ještě naskočil Lukáš Vrbka.

Fotografie z turnaje bohužel tentokrát nemáme. Výsledky z turnaje naleznete na portálu Český florbal - PH+SČ LIGA DOROSTENCŮ – SKUPINA D, 3. kolo.