Starší žáci, 16. října 2016, Kunratice

Po postupu do vyšší soutěže z minulého turnaje jsme plni očekávání, jestli dokážeme podobný kousek zopakovat, vyrazili do naší oblíbené haly v nedalekých Kunraticích, kde pořádala turnaj SK Dvojka Praha. A právě domácí tým nám byl nejvážnějším soupeřem v boji o druhý postup v řadě.

Po prvním zápase proti SK Alien Nation z Černošic to vypadalo, že bychom mohli k vytyčenému cíli dojít relativně snadno. Soupeře jsme přehrávali ve všech činnostech, nedali mu šanci a zaslouženě vyhráli 5:0. Na výhře měl největší zásluhu Tomáš Hrubý, když 2 dal a na další 2 přihrál. Čisté konto také potěšilo. Nicméně v šatně jsem kluky musel trochu brzdit v optimismu, protože hoši z Černošic přijeli vesměs jen s mladšími žáky.

Moje nabádání k obezřetnosti se ukázalo opodstatněným hned v dalším zápase proti týmu Floorball Club Falcon B. To už proti nám stálo 14 starších žáků a zápas to byl velmi vyrovnaný. Ujali jsme se sice vedení gólem Patrika po pěkné kombinaci před bránou soupeře, ale vzápětí jsme dvakrát inkasovali. Naštěstí chytil střeleckou formu náš sváteční střelec Jirka Menger a po samostatném úniku vyrovnal na 2:2. A když podobným způsobem zakončil svůj únik i Tomáš Hrubý, zdálo se, že už máme osud zápasu pevně v rukou. Avšak po další naší chybě v obraně soupeř vyrovnal, ucítil svou šanci a začal nás tlačit. V závěru jsme měli trochu štěstí a po náhodné akci a střele, která propadla za záda brankáře, jsme nakonec urvali vítězství 4:3 a postup do finále pro sebe.

V něm jsme se utkali s domácí SK Dvojkou. Mladý ambiciózní tým s ještě ambicióznějším mladým trenérem se do nás pustil hned od začátku a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme po 4 minutách 0:4. Zejména jejich kapitán nám svou rychlostí a výborným přehledem dělal velké problémy. Jestli víme, kde nás nejvíc tlačí pata, pak to je jednoznačně v pomalém pohybu a myšlení většiny našich obránců. A toho domácí perfektně využívali. Naši útočníci se sice v druhé půli první třetiny ještě na chvíli vzepřeli osudu, když se jim podařilo zkorigovat na 4:3 po první třetině, ale ta druhá byla opět špatná. Prohráli jsme ji 0:2 a oba góly nám dal opět domácí kapitán David Horký, když tím druhým navíc potupil našeho brankáře Michala Spěváka (čas 22:26 pro ty, kteří chtějí skouknout videozáznam:-)). Na začátku poslední třetiny jsme opět nepohlídali soupeře před vlastní brankou, nechali jim volnou a úplně nerušenou cestu až před našeho brankáře a tak se skóre opět navýšilo v náš neprospěch. Sice jsme pak ještě v závěru 2 góly dali a 2 sekundy před koncem jeden dostali, ale o vítězi už bylo stejně rozhodnuto. Do vyššího koše postoupila zaslouženě domácí SK Dvojka.

Náš dnešní výkon nebyl špatný, na naši hru směrem dopředu už se dá poměrně uspokojivě dívat. Problémy máme hlavně v obraně, kde nám kromě rychlosti ještě chybí větší přehled a orientace v prostoru, což při vysokém napadání soupeřem vede ke zbytečným ztrátám míčku. Na tom musíme ještě hodně zapracovat.

Naše družstvo hrálo ve složení: Tomáš Pokorný (kapitán, 3 góly + 3 asistence), Michal Spěvák (brankář), Jiří Menger (2+0), Adam Stibor (0+1), Volodymyr Golovchyn, Tomáš Hrubý (5+5), Václav Bolardt (0+1), Jindřich Kodad (1+1), František Zub (0+0), David Nedbal (0+0), Michal Šiman (0+0) a Patrick Smutný (3+2).

Díky Radkovi Bolardtovi máme i videozáznam, takže můžete naše zápasy shlédnout a případně i lajkovat na našem YouTube kanále. Fotografie z turnaje pořídil náš dvorní fotograf Jindra Kodad starší a najdete je tradičně na Rajčeti. Výsledky z turnaje naleznete na portálu Český florbal - Liga starších žáků - skupina 3, 8. koš, 3. kolo