Druhý turnaj elévů 5+1 jsme pořádali v Jesenici. Bylo pro nás tedy trochu povinností potvrdit výkonnost z prvního turnaje před domácím publikem. To jsme nakonec dokázali, i když zase tak jednoznačná záležitost to nebyla.

Jako pořádající tým jsme si přivstali. Začínali jsme prvním zápasem, navíc jsme museli připravit halu na turnaj. To se po drobných peripetiích povedlo a tak jsme mohli v 9:00 začít prvním zápasem proti TJ SOKOL MUKAŘOV. Od začátku zápasu jsme měli herní převahu, kterou se nám v průběhu prvního poločasu nedařilo přetavit ve výraznější vedení. Poločas skončil 2:0. Poločasová pauza přinesla potřebné uklidnění, a přestože jsme soupeři dovolili v druhé půli dvakrát skórovat, sami jsme dokázali přidat osm zásahů a bez problémů soupeře přehráli 10:2.

V druhém utkání na nás čekal soupeř FCB STŘELCI UNHOŠŤ. Situace z prvního zápasu se opakovala. Soupeře jsme přehrávali, měli jsme více ze hry, ale přetavit tlak v branky se nám i díky urputné obraně soupeře nedařilo. První poločas skončil 3:1 v náš prospěch. Ve druhé půli jsme soupeře soustavným tlakem unavili a i díky tomu se nám podařilo přidat 6 branek. Dvě branky jsme inkasovali, takže finální skóre se zastavilo na stavu 9:3.

Po dvouzápasové pauze, kterou někteří využili na oběd v našem vyhlášeném bufetu, jsme nastoupili k utkání proti VIKING TJ SOKOL KOBYLISY B. A poobědová ztráta koncentrace nás málem stála vítězství. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a nelze říci, že by se nám v útočné fázi nedařilo. Bohužel v obrané fázi a v rozehrávce jsme kupili příliš velké množství školáckých chyb, které soupeř nekompromisně trestal. Poločas skončil remízou 4:4. V poločase jsme si řekli, co bylo špatně a trochu jsem doufal, že se z chyb poučíme. No nestalo se. Když se k tomu přidaly ještě vyloučení Máry a Vojty (oba dva za úmyslnou hru hlavou), bylo celkem jasné, že o vítězství se budeme muset hodně poprat. Naštěstí za stavu 6.6 prošla střela Tomáše Sklenáře až za záda soupeřova brankáře. Závěrečný tlak jsme soupeři nedovolili, kontrolovali jsme hru, a v poslední minutě pečetil Jindra na konečných 8:6.

Náš poslední zápas byl zároveň posledním zápasem turnaje. Nastoupili jsme proti SPORT EDEN BEROUN, kteří mají zatím jednoznačně nejhlasitější publikum v soutěži. Šancí jsme si dokázali vypracovat opět relativně hodně, nicméně na rozdíl od posledního turnaje, kdy jsme rozdávali lekce produktivity, se nám dnes útoky nedařilo proměňovat. Poločasových 3:0 bylo hodně upracovaných. Druhý poločas probíhal v pomalejším tempu a i na našich hráčích už byly patrné známky únavy z dlouhého dne. Podařilo se nám přidat tři branky, dvakrát jsme inkasovali a dovedli zápas k finálnímu skóre 6:2.

Přestože jsme splnili náš cíl a vyhráli domácí turnaj, tak některé pasáže ukázaly rezervy, na kterých musíme ještě pracovat. Pro některé to byl první turnaj na velkém hřišti a tedy i cenné zkušenosti do budoucna. Vyzkoušeli jsme dnes také rekordní množství brankářů. První zápas odchytal Ondra, Tomáš a Lukáš si premiérově vyzkoušeli post brankáře ve druhém a třetím zápase, poslední zápas si nenechal ujít Adam, který po návratu z hor přišel podpořit spoluhráče.

Tým hrál ve složení: Jindřich Anderle 6+3 (C) , Ondřej Tománek (G v 1. zápase), Nathan Stibor, Marek Navrátil 14+2, Vojtěch Anderle 6+5, Lukáš Kott 2+2 (G ve 3. zápase), Filip Vyskočil 0+3, Daniel Vyskočil 0+2, Petr Engliš 0+1, Emma Haertlová 1+2, Tomáš Sklenář 4+0 (G ve 2. zápase), Adam Zán (G ve 4. zápase).