Mladší žáci, 9. října 2016, Říčany

Druhý říjnový víkend se nesl ve znamení organizování domácích turnajů. Po sobotní předehře dorostenců na Chodově následoval "domácí" turnaj mladších žáků v neděli v hale Na Fialce v Říčanech. Organizaci jsme zvládli i dle hodnocení přítomných delegátů na výbornou. A jak to bylo s naším vystoupením na palubovce se dozvíte v této reportáži. Začneme tím, že jsme pozvali na první turnaj hned pětici nováčků...

V bráně chytal tradičně Táda Hendlinger a hned v úvodu mu musíme všichni vyseknout poklonu, protože chytal skvěle a v mnoha ošemetných situacích před naší brankou nás podržel svými jistými zákroky. V poli jsme hráli na dvě lajny. Ta první složená ze zkušenějších hráčů a doplněná o nováčka Standu Kličku na levém křídle měla za úkol hlavně útočit a trénovat postupný přechod do útoku. Druhá lajna s převahou nováčků šla na hřiště s cílem hlavně sbírat zkušenosti. Na domácím turnaji nám po vítězství v předchozím kole a postupu do vyššího koše o nic nešlo, tak nastal ideální okamžik vyzkoušet je v ostrém zápase.

Přiznám se, že jsem měl trochu obavy, že po pár trénincích a v sestavě, která spolu hrála poprvé, to bude těžké a budeme prohrávat. Ale naštěstí první lajna fungovala výborně a i díky skvěle střelecky disponovanému Standovi Kličkovi, jenž dal hned v úvodním utkání obě branky zápasu, jsme po tuhém boji zvítězili nad favorizovanou Bohemkou 2:0. Ani druhá lajna se překvapivě neztratila a udržela si čisté konto.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti sice početně silnějšímu soupeři Olympu Praha, ale na hřišti se děj odvíjel od začátku podle našeho scénáře. První lajna opět řádila, 3 branky přidal Standa Klička, 2 Filip Kovářík a jednu kapitán Michal Šiman, ale ani druhá řada se nenechala zahanbit a dvěma brankami Jirky Pražáka a jednou Filipa Chejna přispěla k celkové výhře 9:4. Pravda, naše nezkušenost se zákonitě musela projevit a zejména v obraně jsme se nevyvarovali několika školáckých chyb, které pramenily z nováčkovské nezkušenosti. Ale právě proto jsme na turnaji, abychom se chybami učili a příště se jich vyvarovali. 

Ve finále jsme se utkali s vítězem druhé skupiny Floor Maniacs Mělník. Maniaků z Mělníka bylo také více než nás, a v obraně i v bráně měli opravdu statné chasníky, přes které bylo hodně těžké pro naše hráče, zejména ty vzrůstem menší, se prosadit. Navíc nám ve finále chyběl Filip Kovářík, který za neděli zvládá odehrát i fotbalové zápasy a na hře naší první lajny to bylo samozřejmě citelně znát. Nebylo to jednoduché hlavně pro Michala Šimana, jenž musel zaskakovat díky této mezeře v sestavě i v druhé lajně. Přesto jsme se ujali rychlého vedení 2:0 a zdálo se, že dokráčíme i přes tento handicap k vítězství na turnaji. Ovšem pak přišly hrubé chyby našich obránců, kteří nedbaje pokynů trenéra nahrávali soupeřům do jasných brankových příležitostí a ti se bohužel i přes vešerou snahu Tády v brance nemýlili a skórovali. První půle skončila sice ještě 2:2, ale další dvě chyby v obraně už nás stály celé utkání. Michal Šiman sice ještě vykřesal jakous takous naději, když se individuálně prosadil a snížil na 3:4, ale tímto výsledkem utkání nakonec i skončilo.

K celkovému hodnocení tohoto turnaje je potřeba si uvědomit s kým jsme ho hráli a co bylo jeho cílem - sbírat zkušenosti. A to se týká nejen hráčů, ale i trenérů, kteří si o svých hráčích dělají obrázek hlavně při zápasech. Někteří z nováčků se ukázali býti výraznou posilou našeho týmu - Standa Klička jako střelec, Filip Chejn jako velký bojovník a vůdce druhé lajny, ale i někteří další se dokázali prosadit a svou bojovností a nadšením jsou příslibem do budoucna. Ovšem našli se i takoví, kteří vypadali, že je hra nebaví a co se týká bojovnosti a snahy, za ostatními výrazně zaostávali. Tady bude nutná změna v přístupu, jinak se v tomto kolektivním sportu neprosadí a prostě nebudou hrát.

Naše družstvo hrálo ve složení: Michal Šiman (kapitán, 3 góly + 2 asistence), Tadeáš Hendlinger (brankář), Johana Rulíšková (0+2), Vojta Porazil (0+1), Filip Kovářík (2+3)Standa Klička (5+1); Lucka Vodičková(0+0), Jonáš Bohatý (0+1), Filip Chejn (1+1), Jiří Pražák (2+0) a Matěj Pavlíček (0+0).

Kompletní výsledky z turnaje bohužel nenaleznete na portálu Český florbal - na stránkách Liga mladších žáků - skupina 3 se dozvíte, že 

Stěžovat si můžete zde: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..