První turnaj elévů 5+1 se uskutečnil v Unhošti. Jako nováček soutěže jsme nastoupili v posledním koši, ve kterém je pouze 5 týmů. To znamenalo, že nás namísto standardní porce tří zápasů čekaly zápasy čtyři. Nikomu to ale nevadilo, všichni byli natěšení na první turnajové měření sil.

První zápas jsme odehráli proti SPORT EDEN BEROUN. Do zápasu jsme vlétli s velkou chutí a od začátku nenechali nikoho pochybovat o tom, kdo bude udávat rytmus hry. Po několika rychlých gólech jsme si dali za cíl trénovat v ostrých zápasech kombinační hru. To se nám dařilo a po poločasových 9:0 jsme ve druhém poločase prostřídali posty, kdy si klasičtí obránci vyzkoušeli hrát v útoku a naopak, a utkání jsme uzavřeli na skóre 15:1.

Druhý zápas proti TJ SOKOL MUKAŘOV začal podobně jako zápas první. Nyní již s jasným záměrem hrát kombinačně jsme soupeře jednoznačně přehrávali, a to jak technikou, tak i rychlostí. Po poločasovém komfortním vedení 5:0 jsme ve druhé půli opět prohodili posty útočníků a obránců a sbírali zkušenosti na postech, na kterých obvykle nehrajeme. Vstřelili jsme další dva góly na konečných 7:0.

Po dvouzápasové pauze jsme nastoupili ke třetímu utkání proti VIKING TJ SOKOL KOBYLISY B. Po pohledných a rychlých kombinacích jsme šli rychle do vedení. Poločas skončil 5:0. Úkolem pro tento zápas bylo zapojit obránce do útočné fáze hry. To se nám zatím příliš nedaří, nebo na to ve snaze vstřelit gól zapomínáme. Nicméně náznaky v naší hře již jsou, což potvrdilo několik nebezpečných střel z pozice obránců. Ke gólům to zatím nevedlo, ale budeme na tom pracovat na tréninku a úspěchy se dostaví později. Nakonec jsme tedy přidali dalších 5 gólů a s konečným výsledkem 10:1 nenechali nikoho pochybovat o vítězi turnaje.

V posledním zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu FCB STŘELCI UNHOŠŤ. Do zápasu jsme vlétli opravdu s chutí a v průběhu prvního poločasu v podstatě platilo "co minuta, to gól". Jen před poločasem jsme to o pár vteřin nestihli, takže poločasové skóre se zastavilo na 9:0. Druhý poločas jsme kontrolovali hru, spálili spoustu jasných šancí, přidali 4 góly a jeden dostali. Finální výsledek tedy 13:1.

Všem patří pochvala za přístup k zápasu a nasazení. Výborný výkon předvedli i naši 2 brankáři Ondra a Adam, kteří si dnes odchytali každý po dvou zápasech. Práce díky kvalitní obraně mnoho neměli, ale v krizových situacích nás zachránili před větší porcí inkasovaných branek. Dařil se nám rychlý přechod do útoku a kombinační hra, která rozhodla o našem úspěchu. Musíme však ještě pracovat na zapojení obránců v útočné fázi.

Tým hrál ve složení Adam Zán (C) (G v 2. a 3. zápase) 7+3, Ondřej Tománe (G v 1. a 4. zápase), Nathan Stibor 4+2, Marek Navrátil 15+2, Vojtěch Anderle 6+4, Lukáš Kott 6+6, Jindřich Anderle 6+8, Lucie Suchardová, Radovan Marvan, Emma Haertlová 1+1, Eray Sahin.