Dorostenci, Benešov, 25.9.216

Svůj historicky první zápas sehráli minulou neděli naši dorostenci v Benešově s Béčkem místního klubu. A věru nebyla to pro nás hezká premiéra. Skončila s nepříliš lichotivým výsledkem. V druhém zápase s Čelákovicemi už se snad začalo blýskat na lepší časy. Doufáme.. :-)

Naše ambice usadit mezi Jesenickými družstvy také to dorostenecké, které by dávalo šanci zahrát si ligové zápasy také hráčům, kteří opustí školní lavice místní ZŠ a začnou navštěvovat některou ze středních škol v Praze, ale není i přes nezájem některých hráčů, pro které jsme to v letošní sezóně dělali, úplně pohřbena. Nicméně, je opravdu tristní vidět, jak Jesenice nedá v této kategorii dohromady alespoň početně dostatečně vybavené družstvo. Do Benešova nás jelo 7, z toho věkově jen jeden (!) dorostenec, Kuba Kramer. Dalších 6 hráčů bylo z kategorie starších žáků, kteří mají své vlastní zápasy každý druhý víkend a v této kategorii by měli jen zaskakovat a sbírat zkušenosti v soubojích se staršími hráči. Hráčů do pole jsme měli tedy jen 6, takže zbyl jen jeden na střídání. Proti místním 11 hráčům, kteří hrají ligu už nějaký ten pátek, to samozřejmě nemohlo dopadnout dobře.

V dorostencích se nehraje na koše, ale na celoroční tabulku, takže každý turnaj se hrají jen 2 zápasy, které se počítají do celkového pořadí. Ten první, jak už bylo řečeno, jsme hráli proti FBC Benešov B a prohráli ho 22:0. Nemá cenu se rozepisovat, co jsme dělali špatně nebo co se nepovedlo. Kluci to dobře ví a dostávali to ode mně schytáno skoro pokaždé, když udělali něco blbě. Snažíme se zlepšovat naši hru, ale proti těmto klukům, kteří jsou rychlostně, technicky, takticky i svými zkušenostmi někde jinde, to moc nešlo. Přesto chci našim klukům za jejich výkon poděkovat. Bylo to pro ně psychicky i fyzicky velmi náročné a oni to nevzdali a bojovali.

Ve druhém zápase už nebyl rozdíl mezi našimi hráči a soupeřem z ORCA Čelákovice tak velký. První třetinu jsme sice prohráli 4:0, ale pak jsme se soustředili na dobrou obranu a protiútoky a po dalších třetinách se shodným výsledkem 0:1 jsme odešli poraženi s celkovým skóre 0:6. Především dobrá obrana v druhé a třetí třetině je dobrým příslibem do budoucna. Snad se nám podaří některé z příštích soupeřů více potrápit a třeba nějaký zápas i vyhrát. Určitě se o to pokusíme a s větším počtem hráčů si myslím, že to není nereálné.

Naše družstvo hrálo ve složení: Jakub Kramer (kapitán), Jiří Menger (brankář), Tomáš Pokorný, Tomáš Hrubý, Jindřich Kodad, František Zub a Patrick Smutný.

Fotografie z turnaje pořídil náš dvorní fotograf Jindra Kodad starší a najdete je na Rajčeti. Výsledky z turnaje naleznete na portálu Český florbal - PH+SČ LIGA DOROSTENCŮ – SKUPINA D, 1. kolo