První turnaj mladší žáků proběhl ve sportovní hale v obci Neveklov. Los soutěže k nám byl milosrdný, takže nás nečekalo žádné ranní vstávání. Za to před námi stáli již z dopoledních zápasů rozehraní, výškově i váhově vyspělejší, soupeři. Přeci jen naší soupisku tvořili z poloviny elévové. Museli jsme se tedy rychle dostat do zápasového tempa.

To se nám naštěstí povedlo.

První zápas jsme odehráli proti Athletics Praha pruhovaní. Do zápasu jsme vstoupili dobře koncentrovaní a podávali jsme velmi dobrý výkon v obraně. Co prošlo, pochytal Táda (v poločase dokonce pronesl, že nemá co chytat). V první půli se nám podařilo 2x skórovat a stav byl tedy po prvním poločase 2:0. Koncentrace nám vydržela i v druhé půli a přidali další 2 góly. Jeden jsme sice dostali, ale finální skóre a hlavně bojovný výkon našeho o dost mladšího teamu sliboval zajímavý průběh zbytku turnaje.

Po jednozápasové pauze jsme v druhém zápase nastoupili proti Floor Maniacs Mělník. Rozehraní, s dostatkem sil i sebevědomí z předcházejícího zápasu, jsme od začátku kontrolovali průběh utkání. Náš hlad po gólech (a zbytečné vyloučení za zásah střídačky do hry – teď už všichni vědí, že hokejky musí být za mantinely) se sice trochu projevil na koncentraci v obraně, ale i tak jsme soupeře přestříleli 10:5 po poločase 6:3. Čekalo nás tedy finále turnaje, jen jsme ještě nevěděli kdy.

Teprve po skončení posledního zápasu velmi vyrovnané druhé skupiny, a po uplatnění pravidla o více vstřelených brankách, postoupili z druhé skupiny pořádající FBC Říčany modří. Mohli jsme tedy opět po jednozápasové pauze pokračovat do finále. Naší nevýhodou bylo předem nahlášené oslabení o Filipa a Johanku. Pokračovali jsme tedy na 2 nekompletní pětky a to se v průběhu zápasu ukázalo jako velká nevýhoda. Tady je potřeba pochválit Michala, Vojtu a Jindru, kteří odmakali nadprůměrnou porci minut na hřišti. V zápase jsme vyšli ze zabezpečené obrany a rychlého přechodu do útoku. To se nám zkraje zápasu dařilo, jednou jsme skórovali, poločas tedy 1:0. Stálo nás to ale hodně sil a druhý poločas jsme tedy krom maximálního nasazení v obraně začali hojně využívat i Tádu v bráně. Ten si tentokrát na nedostatek práce nemohl stěžovat. Naštěstí se mu až na jednu střelu podařilo vše pochytat, a to včetně několika samostatných nájezdů po přečíslení naší obrany. V útoku se nám dařilo a několik šancí jsme přetavili dalších do dvou branek. Ve vyrovnaném finále jsme si vydřeli vítězství 3:1 a postup do dalšího koše. Všem patří velká pochvala za nasazení.

Tým hrál ve složení Michal Šiman (C) 2+1, Tadeáš Hendlinger (G), Filip Kovařík 4+1, Vojta Podrazil, Johana Rulíšková 0+1, Marek Navrátil 3+4, Vojtěch Anderle 2+5, Jindřich Anderle 4+2, Petr Engliš 2+2, Michailo Hysnya, Ondřej Tománek, Emma Haertlová