FAT PIPE CUP

 

Celý minulý víkend jsme strávili na Chodově, kde se odehrál velký turnaj mládežnických družstev za účasti předních českých floralových klubů i s naší účastí ve třech kategoriích.

Turnaje se zúčastnil tým starších žáků doplněný o dorostence, kteří měli nejnabitější program, když hráli zápasy ve dvou kategoriích zároveň - ve starších žácích a dorostencích. A pak také tým mladších žáků, který zase v hojném počtu tvořili naši hráči z mladší kategorie elévů. Byl to pro nás první střet s nejlepšími týmy v Čechách v těchto kategoriích - hráli jsme proti Chodovu, Liberci, Plzni, Black Angels, Jihlavě. Náš "vesnický" florbal samozřejmě neměl ve vyšších kategoriích starších žáků a zejména dorostenců šanci na slušný výsledek, i když i ve starších žácích jsme dokázali odehrát vyrovnané partie s mnohem silnějšími týmy, byť tomu výsledná skóre neodpovídala.

Nejlépe si vedli naši mladší žáci, kteří dokázali porazit ve svém čtvrtfinálovém zápase play-off tým Slávie Plzeň 3:2 a postoupili tak do semifinále, kde už nestačili na lepší tým Chodova. V zápase o 3. místo si to pak rozdali s Libercem, který nastoupil také v nejlepší sestavě a nedal naším mladým šanci pomýšlet na slušný výsledek. Přesto můžeme být s výkonem mladších žáků spokojeni, protože 4. místo v nabité konkurenci je na to, že máme za sebou teprve jednu ligovou sezónu a hrajeme s o dost mladšími hráči, velice slušným výsledkem a příslibem do budoucna.

Celkově byla naše účast na tomto turnaji především o sbírání zkušeností, poznání své vlastní úrovně ve srovnání s nejlepšími a doufejme také o motivaci zlepšovat se a dostat se na takovou úroveň, abychom za pár let mohli s těmito soupeři sehrát vyrovnané bitvy o přední příčky. Děkujeme všem hráčům, kteří i po náročném prvním školním týdnu sebrali síly a odehráli řadu těžkých zápasů, za jejich reprezentaci našeho klubu.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách Chodova nebo si můžete přečíst ohlasy na tuto akci na její Facebookovské stránce.