V druhém zápase turnaje jsme nastoupili proti domácím FBC Kralupy n.V. Pro nás to byl úplně nový tým, ale vůbec nám to nevadilo. Skvělý výkon podpořený famózním Tadeášem v bráně (to ostatně po celý turnaj) rozhodl o přesvědčivém vítězství 9:3. Góly dali Filip (2), Emma (2), Adam (2) a Jindra, Vojta a Lukáš po jednom.

V druhém zápase proti Mladé Boleslavi byl průběh velmi podobný. Zápas skončil stejným výsledkem 9:3. Góly dali Vojta (3), Marek (2) a Filip, Adam, Jindra a Lukáš po jednom.

Ve finále se čekal velmi vyrovnaný boj s mnohem méně početným, ale velmi kvalitním soupeřem z Davle. Náš tým si však vybudoval náskok a velmi spolehlivým výkonem v obraně a jistým Tadeášem v bráně dovedl finále do vítězného konce s výsledkem 6:4. O góly se postarali Marek a Adam po dvou a Filip s Ondrou po jednom.

Byl to nejlepší výkon elévů v sezóně. Skvělé kolektivní pojetí podpořené mimořádným výkonem Tadeáše v bráně. Co je však nutné vyzdvihnout je značné zlepšení obranné hry (ani jeden gól nepatřil do kategorie laciných, kterých jsme v sezóně dostali opravdu hodně), kombinace (několik gólu padlo do prázdné branky po nezištných nahrávkách) a vůbec aktivní pohyb všech hráčů. Není to jen výsledek, ale zlepšení všech herních činností a hlavně pak radost ze hry všech aktérů. Ano, byl to zpočátku sezóny boj několika velmi dobrých individualit s komparsem. Ale to se změnilo a všichni hráči jsou platnými členy týmu, který jak bylo zjevné táhli za jeden provaz. A to je tou nejcennější devízou do další práce s našimi skvělými florbalisty.

A také nesmíme opomenout fantastickou diváckou kulisu, kterou má Florbal Jesenice jednoznačně nejlepší. Děkujeme!