Starší žáci, Zdiměřice, 2.4.2022

 První aprílovou sobotu jsme přivítali v rámci předposledního ligového kola 5. koš nejvyšší regionální soutěže starších žáků na domácím hřišti ve Zdiměřicích. Poměřili jsme v něm síly s Rudnou, Kutnou Horou a Kralupami. Zaznamenali jsme dvě výhry a jednu prohru, což považuji při zvážení všech okolností za úspěch. 

V prvním zápase jsme narazili na Sokol Rudná, s nímž jsme se již v této sezóně již několikrát utkali se střídavými úspěchy. Tentokrát jsme náš úvodní zápas zvládli dobře a vyhráli 2:1, když naše branky vsítili Matěj Havlíček a Lukáš Posselt. 

Do druhého zápasu jsme také vstoupili dobře, kombinovali jsme a drželi více míček, ale po několika laciných chybách v obraně v rozhodujících momentech zápasu jsme soupeři doslova nabídli vedení, ten se dostal na koně a v euforii už dotáhl utkání do vítězného konce, když v závěru došly našim hráčům hlavně psychické síly a i přes snížení Matějem Havlíčkem, jenž v zápase zaznamenal hattrick, v samotném závěru jsme prohráli celkem vysoko 3:6. Tento vyšší brankový rozdíl způsobil při rovnosti bodů v naší skupině to, že jsme skončili až třetí a v závěrečném play-off jsme tedy museli hrát o celkové 5. místo na turnaji.

V něm jsme čelili týmu Kralupy Wolves a zápas to byl vskutku dramatický až do samého konce. Pozitivní na něm byly premiérové branky Matyáše Vrbky a Kuby Vařenky ve starších žácích, ale také finále tohoto posledního zápasu celého turnaje, který po remíze 5:5 v základní hrací době dospěl až do trestných střílení. V nich si vedl bravurně vedl jak náš gólman David Hyský, který všechny nájezdy soupeře chytil, tak naši exekutoři Lukáš Posselt a Kuba Šišpela, kteří své nájezdy proměnili. Negativním rysem utkání bylo ztracené tříbrankové vedení, kdy jsme opět po trestuhodných chybách v obraně dovolili utkání zdramatizovat.

Další turnaj, letošní poslední ligový, nás čeká 24. dubna na nedalekém Chodově, kde pořádá Traverza. 

Podrobné výsledky z turnaje naleznete zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni-kose/liga-starsich-zaku-skupina-3-A/kos/140888/.

StZ Zdimerice 020422 1 800

StZ Zdimerice 020422 2 800

StZ Zdimerice 020422 3 800

StZ Zdimerice 020422 4 800