Starší žáci, Mladá Boleslav, 20.3.2022

 

V neděli 20.3. pořádal tým Florbal Mladá Boleslav 10. kolo 6. koše ligy starších žáků. Dorazili jseme ve slušném počtu a postupně odehráli 4 zápasy proti Kladnu, Mladé Boleslavi, Královu Dvoru a Černošicím. Jak vyplývá z nadpisu, naši čest jsme zachraňovali až v posledním zápase a díky fotbalovému výsledku jsme aspoň jednu výhru urvali.

Celý turnaj jsme dopláceli na to, že stále nejsme schopni hrát aspoň trochu v klidu a neustále běháme a šermujeme florbalkama a bojujeme o míček. Je to dáno z velké časti tím, že většina kluků je takto mentálně nastavená a moje snaha to změnit je prostě marná. Výsledkem je plácaná z naší strany a hra na náhodu, což na vyspělejší týmy doplňované lepšími hráči z jejich A týmů nestačí a dostáváme naloženo.

Kladno plné mladších žáků nás ještě tolik nepřehrávalo, ale díky prospanému začátku a neochotě některých hráčů se vracet do obrany jsme brzo dvakrát inkasovali a sami jsme byli směrem dopředu bezzubí. Výsledek 0:3 byl ještě lichotivý.

Zato domácí Bolka nás rozebírala na prvočinitele celkem snadno a když se nedařilo ani Martinovi v bráně, tak z toho byl debakl 2:9. Naše 2 branky dal po samostatných únicích Kuba Šišpela. 

Druhé dva zápasy odchytal David Hyský a vedl si slušně a v mnoha situacích nás podržel. Zápas s Královákem jsme mohli klidně vyhrát, ale vlastní hloupostí při rozehrávkách jsme vítězství darovali soupeři.

No a poslední zápas se slabými Černošicemi byla plácaná se vším všudy, a to z obou stran. Na nás se usmálo štěstí v samotném závěru, když osamocenému Štěpánovi nezištně přihrál před vlastní branku soupeř z rozehrávky v rohu a Štěpán zasunul podél stojícího (! :-)) gólmana rozhodující gól.

Příští kolo pořádáme 2.4. doma v 5. koši, tak doufám, že se sejdeme v nejsilnější sestavě a podobně jako na prvním domácím turnaji urveme nějaká vítězství a předvedeme před vlastním publikem lepší hru.

Dála