Přípravka, 19.3.2022, Zdiměřice

 

V sobotu 19. března jsme hostil předposlední turnaj letošní sezóny v 1. lize Přípravek našeho regionu. Přivítali jsme týmy Mladé Boleslavi, Black Angels a Falcon Lysá nad Labem. Tatran Střešovice se z účasti omluvil. Po bojovném výkonu a vyrovnaných zápasech se všemi týmy jsme bohužel obsadili 4. místo a přišli tak o možnost vyhrát pěkné medaile, jež byly rozdány týmům na prvních třech místech. Snad příště. :-)

V prvním zápase jsme dlouho vzdorovali pozdějšímu vítězi turnaje z Mladé Boleslavi, jenž měl ve svém středu velmi šikovné a vyspělé hráče, na nichž bylo vidět, že jsou z hlediska techniky, herního myšlení a pohybu již někde jinde. Porážka 2:4 byla díky bojovnosti našich hráčů v čele s výborným brankářem Tondou pro nás přijatelným výsledkem.

V druhém zápase proti Falconu jsme měli asi největší naději na vítězství, ale opět nám chyběla větší zkušenost zejména při zakončování, kdy naši hráči stále pálí bezhlavě na bránu ze všech pozic a neumí si najít lepší prostor na zakončení a soustředit se pořádně na střelu. To rozhodlo a my i přes naši převahu v poli a vyrovnaných soubojích prohráli 3:5.

Třetí zápas pro ti Black Angels byl nejméně povedený. Chyby a lehké ztráty v obraně posadily na koně rychlé a šikovné hráče soupeře a ti trestali téměř z každé šance. My se naopak opět trápili v koncovce a zaslouženě odešli s porážkou 2:8.

V přestávkách mezi zápasy jsme si zahráli proti zbytku našeho týmu přátelský zápas mimo soutěž. Sešlo se nás tentokrát totiž hodně a proto jsme museli tým rozdělit na dva, aby hra v turnaji dávali smysl proti tak dobrým týmům. Náš druhý tým složený z úplných začátečníků a hráčů, kteří zatím nemají dostatečné zkušenosti nebo zkrátka nejsou ještě mentálně zralí na boje s těmi ejlepšími v této kategorii, si tak mohl zahrát zápasy a vykoušet si plnohodnotné podmínky soutěžního klání včetně rohodčího. Pro oba naše týmy to byla výborná příležitost nabrat cenné zkušenosti a zase se posunout dále v herních dovednostech.

Příští poslední kolo letošní ligové soutěže hrajeme 10. dubna.

Děkujeme všem rodičům a příznivcům za jejich podporu během turnaje a za pomoc při organizaci a pořádání.

Dála

P Zdimerice 190322 1

P Zdimerice 190322 2

P Zdimerice 190322 3

P Zdimerice 190322 4

P Zdimerice 190322 5

P Zdimerice 190322 6

P Zdimerice 190322 7

P Zdimerice 190322 8

P Zdimerice 190322 9