Vítězné tažení elévů ve třetím koši a postoupili do druhého koše

Nedělní ráno zalité sluneční paprsky nás všechny vytáhlo ráno z postelí a my se všichni vydali na osmý turnaj elévů do sportovní haly v Radotíně, kde OLYMP Florbal pořádal třetí koš. Rozlosování soutěže bylo pro nás přívětivé, a tak jsme se vydali na steč druhého koše. Nechci příliš předbíhat, ale bojovností se to všem podařilo.

Na úvod turnaje nás tentokrát čekaly velmi početné pražské Vosy, se kterými jsme se v letošní sezoně už jednou potkali a byli nepříjemným soupeřem, jelikož nás dost nevybíravě dohrávali. A tak určitá obava, abychom to zvládli ve zdraví, v nás byla. Do brány se postavil Adam a do hřiště jsme měli tři plné lajny s jedním na střídaní navíc, a tak jsme si mohli dovolit velmi aktivní hru. Z vosami jsme se s počátku přetahovali zejména o míček, jelikož nám parkety v hale moc neseděly a sehrávání trojic nám taky chvíli zabralo. Klid na naši stranu přinesl první gól Aleše, který v zápase skóroval ještě dvakrát. Ze všech jako by najednou spadlo břímě prvního gólu a začali hrát a kombinovat. Je pravda, že se nám míček kolikrát ve vyložených šancích nepodařilo umístit do zívající svatyně, jako by jsme byli překvapení, že nám místo malých elévských bran dali na hřiště klasické velké brány se dvěma snižováky. Ale i tak jsme měli zápas pod kontrolou a po gólech Matyho, Lukáše, Toma, Kuby, Aďa a Máry, vyhráli 9:2.

Po jednozápasové pauze jsme se s radostí pustili do druhého zápasu s pořádajícím Olympem. My jsme do zápasu vstoupili jen s jednou změnou, kdy na postu brankáře Adama na jeden zápas nahradil Kuba. Soupeř, který měl ve svých řadách i méně zkušené hráče nám dopřával dostatek prostoru, abychom mohli kombinovat, a tak zejména první a druhá lajna nejvíce zaměstnávala brankáře soupeře, lovením míčku ze sítě. Mezi střelce se zapsali Adam, Marťa, Aďa, Dan,Aleš, dvakrát Maty a svůj druhý hattrick mezi Elévy a kupodivu opět proti Poseidonům zaznamenala Viky. Jednoznačně nejúspěšnějším střelcem zápasu byl Tom, který se konečně sehrál v útoku s Márou a dokázal využít jeho skvělých přihrávek i rozehrávání standartních situací v pět gólů.

S dostatkem optimismu a dobrou náladou jsme se vrhli následně do třetího zápasu s týmem z Kolína, který nás v minulosti nepustil k naší hře a po dvou šťastných, pro nás spíš nešťastných gólech, remízoval dva, dva. K zápasu jsme museli přistoupit tentokrát aktivně a zatlačit soupeře hned od počátku. To se nám celkem dařilo a po brankách první lajny, někdy i smůlou soupeřova brankáře a dvou gólech Kuby z pozice obránce, jsme si vypracovali náskok. Ale jak to tak bývá, nechali jsme se hrou unést a až příliš často se tlačili ve třech do brány, což vedlo k rychlým protiútokům soupeře a jen díky famózním zákroku Adama v bráně, které se nedaly ani spočítat, jelikož po střelách kryl i několik dorážek, jsme si vypracovali náskok, který jsme postupně navyšovali až do konečného skóre 15:4. Hráčem zápasu byl jednoznačně Adam v bráně, protože to co předváděl, muselo dohánět soupeře k šílenství.

Po takto odehraných třech zápasech na hráče čekala tentokrát odměna v podobě pizzy, i když to není obvyklé, chtěli jsme něco změnit a jednou za čas si dát na celodenním turnaji teplé jídlo. Po vydatném jídle jsme si odpočinuli, určili taktiku, která byla založena na vysokém napadání, zodpovědnosti a aktivitě všech hráč na hřišti a šli jsme na to. Na poslední zápas nás bohužel opustili dva hráči a tak jsme stáhli hru na dva obránce a tři dvojice v útoku. Soupeř z Královských Vinohrad má své kvality a někteří nebyli přesvědčení, že to dotáhneme zdárně do vítězného konce, ale my jsme v to věřili. Počátek zápasu byl v režii soupeře, který otevřel skóre zápasu, ale my jsme bojovali, žádný míček nebyl pro nás ztracený, a když Máry z těžké střelecké pozice i trochu šťastně vyrovnal. Bylo cítit v týmu odhodlání, ano my to dáme. Maty následně navýšil skóre zápasu a i díky proměněnému nájezdu Aleše jsme vedli o čtyři branky. Adam v bráně opět předváděl výborné zákroky, ale zejména jsme velmi dobře hráli pozičně a stále aktivně a i když jsme dostali s tónem sirény oznamující konec prvního poločasu gól, šesti brankový rozdíl nás utvrzoval v přesvědčení, že jsme se vydali správnou cestou. I hned po vhazování nás chtěli opět soupeř překvapit, ale brzy jim už došly síly a my jsme postupně navyšovali skóre. Jak to tak bývá, když se daří tak se daří a tak i Lukáš při rozehrání volného úder překvapil všechny a s rozvahou, technickou střelou mezi nohama třech soupeřů vsítil branku. Mezi střelce se zapsala i srdnatě bojující Viky. Mára ke svému první brance přidal druhou a pak už se mezi střelce zapsali ti nejzkušenější. Obránci Dan a Aleš dali po třech brankách, plus Aleš proměněné trestné střílení a Maty zaznamenal čtyři branky.

Vítězství to bylo sladké, i když vykoupeno obrovským výdejem energie, ale doufám, že všechny hřeje u srdce předvedený výkon na turnaji a odměnou je nám postup do druhého kola. Ve kterém se musíme připravit na odvetu od Vinohrad a dále Olymp, Traverza a Falconi.

Musím ještě jednou poděkovat hráčům za vzorný přístup k turnaji, za dodržování pokynů a za předvedenou hru. Je krása se na takovou hru dívat a ještě krásnější je Vás všechny trénovat. Je vidět, že všichni jdeme správnou cestou. I Když je stále na čem pracovat, zejména ty absence u některých jsou znát a musíme se na nedostatky zaměřovat. Ale pokud budeme všichni chtít, dokážeme společně velké věci. Děkuji i za podporu od rodičů a rodinných příslušníků hráčů, jste skvělí.

Radim