Přípravka, Jesenice, 19.12.2021

 

V neděli před Vánočními svátky se naši nejmenší svěřenci měli možnost předvést na domácí půdě, když jsme pořádali turnaj pro 1. koš přípravek ve Zdiměřické hale. Na turnaj přijelo pět zdatných soupeřů a my jsme díky různým nemocem a karanténám odehráli celý turnaj jen s 8 hráči do pole, což nám trošku komplikovalo střídání.

V prvním zápase jsme hned na úvod narazili na favority z Mladé Boleslavi a dlouho to vypadalo, že bychom mohli mít šanci mu vzdorovat víc než jsme čekali. Nakonec jsme v závěru neodolali tlaku mnohem zkušenějším Boleslavským hráčům a prohráli 4:6. V bráně chytal Tonda.

V druhém zápase jsme nastoupili proti Falconům z Lysé nad Labem. Ti nás v předchozích zápasech v 1. koši poráželi, ale tentokrát jim někteří dobří hráči chyběli a my navíc podali skvělý bojovný výkon a ve vyrovnaném zápase urvali výhru 9:7 pro sebe. Chytala Niki a šlo jí to výborně.

Třetí zápas nás čekal proti Orce z Horních Počernic a s nimi už jsme také odehráli v minulosti několik vyrovnaných zápasů. Tentokrát přijeli ve velmi úzké sestavě pouhých 4 hráčů, takže neměli nikoho na střídání. Sice byli unavenější než my, ale zase měli skvělého střelce, který sázel góly pomalu z každé střely. Naštěstí jsme měli také svého kanonýra, jímž byl Martin Frič, a tak bylo jen otázkou, na jakém skóre se na konci zápasu zastavíme. Vyšlo to nakonec na remízu 7:7, což je podle mne spravedlivý výsledek. Do brány se vrátil Tonda.

V posledním zápase s Tatranem Střešovice už bylo na našich hráčích znát, že jsou unavení a proti fyzicky zdatnějšímu soupeři už nestačili tolik běhat a dobře bránit. Střelecky se opět prosadil Martin, kterému zdatně sekundoval Jonáš. Výsledek zápasu byl 6:9. V bráně se předvedl Maty Reich.

Turnaj jsme tedy zakončili s celkovou bilancí 1 výhra, 1 remíza a 2 prohry, což je naše zatím nejlepší bilance v 1. koši. Uvidíme, jak se nám bude dařit na dalším turnaji v lednu v 2. koši, kde si snad v silnější sestavě opět spravíme chuť vícero výhrami nad slabšími soupeři. Potěšující je, že na hráčích, kteří pravidelně trénují a hrají zápasy, je vidět markantní zlepšení. Snad se i pro naše "obojživelníky" kombinující florbal s fotbalem stane florbal tím hlavním sportem a budou se zlepšovat ještě více.

Děkujeme všem rodičům a kolegům za pomoc s pořádáním a těšíme se na další domácí turnaje.

Dála

P Jesenice 19122021 2

P Jesenice 19122021 3

P Jesenice 19122021 4