Elévové, Jesenice, 11.12.2021

 

V sobotu se Elévové poprvé v této sezoně sešli v domácí hale ve Zdiměřicích k pořádání florbalového turnaje. A i když jsou s pořádání určité povinnosti, přišli jsme si ho vši hlavně užít. A to se nám splnilo.

Ráno se všichni z klubu, hráči i rodiče zapojili do stavby hřiště, vylepení brankoviště a v neposlední řadě instalaci IT vybavení a pomohli jsme pustit do rozcvičení před prvním zápasem. A tak za velké podpory jsme se pustili, i když z počátku trošku rozpačitě do prvního zápasu. Soupeř Dvojka Praha k nám velmi dobře přistupoval a nenechával nám moc prostoru, ale my jsme jej taktéž k ničemu nepouštěli. Postupně jsme se dostali do tempa a po několika pěkných kombinačních akcích jsme vyhráli první zápas 8:0, kdy se střelecky prosadili zejména tahouni týmu. 

Ve druhém zápase nás namísto plánovaného Chodova čekal náhradní tým Dvojky Praha 2, který byl výhradně dívčí. Do druhého utkání jsme vstoupili už lépe a ujali se vedení hned od počátku. Díky kombinacím jsme soupeřky dokázali přehrávat, ale jak jsme se pustili do osobních soubojů, tam jsme velmi často narazili. Ale jak to tak bývá výjimka potvrzuje pravidlo a tak Honza svou bojovností před brankou vsítil dva góly a přidali se téměř všichni a výsledek zápasu skonči v náš prospěch 12:3.

Ve třetím zápase nás čekal již velmi unavený soupeř z Olympu, za který hráli jen 4 hráči, a tak jsem jako trenér navrhl zapůjčení naších hráčů, ať si hlavně všichni zahrají tu naši milovanou hru. Všichni odmítali, až se nakonec našli dva odvážlivci (Aleš a Viky), kteří po převlečení do dresu naskočili do rozběhnutého zápasu a oživili nejen unavené hráče soupeře, ale pozvedli celý zápas. Od té doby, měl zápas neuvěřitelné tempo, hra se přelívala ze strany na stranu. Všichni se chtěli předvést a tak se skóre měnilo téměř neustále až jsem nestihal si dělat poznámky. Ano i já jsem se nechal zápasem unést. Celkem padlo 18 gólů a mezi střelce se zapsali jak Aďa, tak většina týmů. Ale čeho si cením nejvíce, byla vypomoct soupeřovému týmy a celkové nasazení.

Po celém dni stráveném ve sportovní hale na nás v posledním zápase čekali letňanští BA 2011, kteří byli na nás velmi dobře připraveni. Proti dobře chytajícímu brankáři, který nám jednoduché střely lapil, jsme vytáhli nejtěžší náš kalibr, kterým je kombinace a po pěkných souhrách se prosadili ostříleni zakončovatelé, ale i Filip, který v posledním zápase byl k neudržení.

Turnaj jsme si šli užít a díky skvělé podpoře Michla, Tomáše, Adama, který odpískal skvěle několik zápasu, Natana, Lucky, Martina, Honzy a všech zbylých rodičů, i když neměli přidělenou funkci, ale jejich podpora byla znát, jsme vše s úsměvem zvládli. Dokázali jsme si, že týmové pojetí hry se nám víc a víc zarývá pod kůží a bereme jej za vlastní, a tak věřím, že stejně budeme hrát i v novém roce. A turnaj nám ukázal, kde jsme se od počátku roku opravdu všichni posunuli. Takže teď je ten pravý okamžik si odpočinout užít si všech dosavadních zážitků a v novém roce opět vyšlápnout do nových výzev.

Děkuji všem

Radim

E Jesenice 11122021 2

E Jesenice 11122021 3

E Jesenice 11122021 4

E Jesenice 11122021 5

E Jesenice 11122021 6