Mladší žáci, Bublina Aréna, 5.12.2021

 

Mladší žáci na Mikulášskou neděli zajížděli na florbalový turnaj v druhém koši do Bublina Arény v Praze Nuslích, kde mimořádně pod vedením Radima a Patricka na ně čekaly podle názvu zvučné týmy.

Před turnajem jsme si řekli, jak chceme hrát, rozdělili jsme se do čtyř kompletních lajn. A vyběhli se důkladně zahřát rozcvičkou, jelikož v hale panovalo chladno, a pak jsme se pustili do prvního soupeře. Prvním soupeřem, který nás čekal byla Sparta GRAY. Chvílí nám sice trvalo, než jsme se sehráli a dostali do ideální provozní teploty. Ale ani tak jsme soupeře nepustili příliš před bránu. V zápase jsme jeli jeden  najezd, který proměnil Aleš. Byl to víceméně ubojovaný zápas, ale na začátek jsme ho zvládli a za výkon 8:3 pro nás se nemuseli stydět.

Po krátkém oddychu jsme se pustili do druhého týmu Sparty v tomto koši s koncovkou WHITE. Opět jsme dodrželi rozdělení týmu, do čtyř laj a s chutí a vervou jsme se pustili do soupeře. Zde se už projevila větší bojovnost a sehranost a skóre jsme navyšovali až na konečných 20:3, a to tento tým hrál v minulém kole první koš. Největší podíl na gólech měl Matěj, ale i on občas i oslovil své spoluhráče přihrávkou. Rychlost na soupeře platila, a tak jsme několikrát utekli po křídle a proměňovali své šance, jako Honza, Filip, Lukáš, Dan a další.

Po dlouhé přestávce, kterou jsme vyplnili obědem a předáním pomyslného trenérského kormidla Patrikovi, na nás čekal další pražský tým, ale tentokrát Slavia. V rámci turnaje jsme se chtěli zaměřit zejména na obranou fázi a to se zejména projevilo v tomto zápase, který nakonec skončil čistým kontem Martina v bráně, a v poli se všichni činili, takže zápas skončil 15:0. Mezi úspěšné střelce se zapsali Maty, Lucas, Kuba. A když jsme rozehráli kombinaci, bylo opravdu na co se koukat.

Mlz Bublina 20210512 web2 600

Pomyslné finále mezi neporaženými celky se odehrávalo po třetí hodině odpolední, kdy jsme narazili na pořádající BOHEMIANS Olešská. Pod vedením Patrika jsme poupravili taktiku a pustili se do souboje s domácími, kteří nás s určitostí výškově převyšovali a možná i věkovým průměrem. Všichni bez výjimky jsme do toho souboje museli dát maximum a opravdu vyždímat ze sebe všechno. Vyšel nám hned začátek zápasu, kdy se na levé straně krásně uvolnil Tobík přesnou střelou jsme se ujali vedení. Pro Tobíka to nebyl poslední zásah v zápase. Lucka a Štěpa se ze soupeři prala obstojně a ne že neuhnuli ze soubojů, ale soupeře nepouštěli ani do šanci. Martin v bráně se tentokrát nenudil, ale skóre bylo po celý zápas nakloněno na naši stranu.

Po výborném týmovém výkonu jsme si zaslouženě vybojovali první koš. Takže po domácím turnaji v posledním koši se můžeme těšit opět na zajímavé zápasy. Snad nás nepotká nic zlého a budeme moct navázat na nebojácný výkon, který jsme se prezentovali v posledním zápase.

Radim