Starší žáci, EXE aréna, 28.11.2021

 

V 7. koši jsme pomýšleli na vítězství v turnaji, ale po prvním nevydařeném zápase se náš cíl postoupit o koš výše zhroutil. Přesto jsme zaznamenali dvě vysoká vítězství a před dalším kolem si zlepšili sebevědomí i náladu.

Vše rozhodl už první zápas proti Berounu. V něm jsme zachrápali na začátku a pustili nebojácně hrajícího soupeře do velkého tlaku, kdy nás jen kombinace štěstí, neschopnosti soupeře proměňovat vyložené šance a výborné reakce Martina v brance zachránili od brzkých obdržených branek. A jak už to ve sportu často bývá, my jsme z ojedinělé akce dokázali vstřelit první gól. Nicméně bylo jasné, že pro dobrý výsledek budeme muset naši hru, zejména v obraně hodně zlepšit a hlavně zjednodušit. To se bohužel jednou nepovedlo a soupeř srovnal V druhé půli už to byl jen pouhý boj bez výraznější převahy jednoho z týmů. Nakonec jsme podlehli po nešťastné střele z dálky 2:3.

V dalších zápasech s domácí Slávií a Unhoští už jsme dominovali a s chutí si zastříleli. Slávie to odnesla debaklem 10:0 a Unhošť 12:2.

Celkově mám z tohoto turnaje smíšené pocity, neboť se mi hra našeho týmu nelíbila, neb postrádala více individuální kvality a kombinačních prvků v souhře celého týmu. To se postupně zlepšovalo a snad se nám v příštím kole podaří na tento závěr z tohoto ligového kola navázat a postoupit.

Dála