Elévové, SH Jižní Město, 27.11.2021

 

Poslední listopadovou sobotu jsme zajížděli na čtvrtý turnaj elévů do nedaleké chodovské haly na Jižním Městě.

Do turnaje jsme se rozhodli pozvat jednu novou tvář i díky pár omluvenkám a myslím si, že chemie týmu se nezměnila. Marka jsme znali z kroužku před dvěma lety a, i když florbal hraje jen v kroužcích, na hřišti se určitě neztratil. Je vidět že sport mu koluje v žilách. Svůj výkon korunoval hned v prvním zápase gólem a v dalších těžkých zápasech dvěma krásnými gólovými přihrávkami. Výborný výkon.

V Prvním zápase nás čekali Poseidoni s OLYMPU, na které jsme se připravili jak fyzicky tak hlavně psychicky velmi dobře. Poskládali jsme tři trojky, i když v první trojici se střídali pravidelně Viky s Honzou a Markem. Začátek byl trochu rozpačitý, ale soupeře jsme na dostřel brány nepouštěli a postupně se rozstříleli. Soupeř nám nechával více času na to abychom rozehráli svou kombinační hru a tak zápas nakonec skončil 14:1, ale co mě těšilo bylo, že k 12 gólů padlo po kombinaci tedy po přihrávkách. V zápasech se bodově prosadili téměř všichni hráči.

V druhém zápase na nás čekaly pražské VOSY, které po našem prvním zápase měly obavy o výsledek zápasu, a tak na nás vyrukovaly s agresivitou, která byla velmi na hraně pravidel. Byl to velmi psychicky náročný zápas s tak houževnatý soupeř. Ale po většinu zápasu jsme se s touto hrou, až na pár excesů, velmi dobře vypořádali. A postupně navyšovali náskok. Filip se v bráně činil a tak jsme vybojovali vítězství 6:1.

Do třetího zápasu jsme vstupovali až po půl druhé a na hráčích byla v souboji s Draky z Čerčan znát poobědová rozespalost. V zápase jsme měli více ze hry, byli jsme více na míčku, ale nedařilo se nám prostřelit jejich brankáře, naše střely nebyly příliš připravené, a tak jsme buď trefovali brankáře anebo to lítalo mimo. Byl to spíš zápas s nižším tempem a soubojový, ale náboj měl stále.  Nakonec se nám podařilo vsítit tři góly a Adam v bráně udržet čisté konto.

Do posledního zápasu z pořádajícími BUTCHIS jsme se museli nějak namotivovat nabrat sily a tak jsme si dali pár cukříků a ve tři odpoledne začali zápas o postup do vyššího koše. Soupeř, který se probojoval už do druhého koše a zde byl, jen díky pořádaní turnaje, byl výzva, ale i motivace se ukázat. No začátek nebyl špatný, ale gólově jsme se neprosadili na rozdíl od soupeře a v páté minutě jsme prohrávali 0:2. I když někteří to už chtěli zabalit, stále bylo dost ostatních, kteří to nevzdávali  a ještě v prvním poločase jsme skóre obrátili v náš prospěch. Zápas měl náboj, byl plný soubojů, kombinací, hra se přelévala ze strany na stranu, všem docházely síly, ale dali do toho úplně všechno. I v bráně se Adam nezastavil a občas přiváděl soupeře do zoufalství svými kouzly a k tomu všemu měl i dobře postavenou bránou, která několikrát zazvonila.  Ale vybudované vedení jsme udrželi až do konce atak jsme mohli slavit turnajové čtyřzápasové vítězství.

Turnaj byl tentokrát opravdu dlouhý, ale výsledek stál za to. A všichni jsme si ho opravdu užili. Hráči zázemí týmu a i osoby v hledišti. Všem děkuji za podporu týmu, je skvělé vidět, jak ty naše ratolesti podporujete. Obrazová reportáž je díky Alici a Dálovi opět na sociálních sítích ke zhlédnutí.

Příští turnaj 11. prosince pořádáme ve Zdiměřicích a tak bych Vás určitě všechny chtěl na daný turnaj pozvat ať si můžeme užít další turnaj.

Radim

Fotky z turnaje na Rajčeti.