Elévové, Zeleneč, 13.11.2021

Jeseničtí elévové v sobotu 13.11. zajížděli na horkou půdu pořádajících Tigers do Zelenče.  Domácí Tigers se již probojovali do třetího koše, ale v pátek koši se objevili jen díky pořádáním turnaje. Pořádající, kteří nás porazili, hned v prvním zápase této sezóny se na nás náramně těšili, jelikož stejně jako my jsme se těšili na pořádnou florbalovou bitvu. Před turnajem jsme si určili cíl, kterým bylo zlepšení obrané fáze.

Na první zápas s pořádajícími Tigers jsme se chystali, jak po fyzické tak psychické stránce a v neposlední řadě i taktické. Jelikož v týmu panovaly obavy ze soupeře a s nasazení hned na první zápas. I když jsme byli připraveni dobře, opět nás soupeř zaskočil a hned po vhazování jsme po dvou sekundách inkasovali. Tento moment na nás zanechal následky a trvalo nám notnou část prvního poločasu než jsme se opět chytli. Ale díky obrané fázi a dobrým výkonům Adama v bráně nám soupeř významně neodskočil gólově. V druhém poločase se nám podařili i dokonce vyrovnat na 3:3, ale dlouho nám to nevydrželo a opět nám soupeř odskočil. Pořádajícím Tigers jsme byli vyrovnaným soupeřem, jen nám scházela větší odvaha v útočné části, a tak konečný výsledek byl 6:4 pro pořádající tým. Zápas nám ukázal, že jsme se vydali správnou cestou.

V následujícím zápase na nás čekal celek Wizards, kteří k nám spadli ze čtvrtého koše. A zde se již projevilo naplno naše zlepšení v obrané fází a zejména v napadání na útočné polovině. V této disciplíně nejvíce vynikal Honza, který díky své nebojácnosti měl značný podíl na gólech jejich lajny. Zápas jsme měli ve své režii a tak se konečné skóre zastavilo na 15:0.

Ve třetím zápase jsme provedli pár změn v sestavě. Do brány jsme pustili si zachytat Kubu a přeházeli trochu lajny. Nejlépe na změnu zareagoval lajna s Viky, Matym a Alešem, u kterých se projevila sehranost z prvního turnaje, a na hřišti to bylo opravdu znát. Rozehranost všech tří se zejména projevila v rozehranosti a díky kombinacím, podloženou dobrým pohybem na hřišti si vybudovali jednoznačnou převahou. V ostatních lajnách jsme se sehrávali o něco déle, ale i tam se nám podařilo zapojit do hry všechny hráče. Například Filip se svým pohybem, tedy když nestál jen na jednom místě, se stal nejlepším nahrávačem zápasu. Tým Petrovice I. jsme porazili 7:1.

V posledním zápase na nás čekal B tým Chodova a nevím, zda se na nás podepsala únava, či jsme v hlavách tým Chodova podcenili, ale laxní přistup na hřišti a bojovnost soupeře nám neumožnila gólově odskočit. Až v druhém poločase jsme se zmátožili a díky dvougólovým střelcům Adamovi, Tomovi a Alešovi jsme vyhráli nakonec 8:1.

Celý turnaj bereme opravdu pozitivně, i když zůstáváme v tomto koše i nadále, podařilo se nám naplnit hlavní cíl, kterým byla aktivní defenziva. Fyzicky náročný styl hry jsme zvládli a potvrzením dobré obrany byl počet obdržených branek, který činil jen 8 branek ze 4 zápasů. Ještě nesmím zapomenout poděkovat za podporu ze stran rodičů Lukášovi a Martině a v neposlední řadě Alici za zdokumentován turnaje. Turnaj jsme si opravdu užili a hřeje nás i uznání od všech našich soupeřů.

Radim Petr