Starší žáci, Kunratice, 17.10.2021

Druhý ligový turnaj starších žáků uspořádala Traverza Mukařov v hale v Kunraticích. Po sestupu do šestého koše jsme si chtěli spravit chuť lepším výkonem i výsledky. To se podařilo částečně.

Opět jsme nastupovali oslabeni, když se bez omluvy nedostavili 2 nominovaní hráči. Ti nám ve hře hodně chyběli, museli jsme hrát v osmi hráčích v poli, což se samozřejmě promítlo jak do složitého střídání, tak zejména u hráčů, kteří museli zvládat zaskakovat v druhé pětici i ve zvýšené zátěži a tím pádem i únavě. To se samozřejmě muselo projevit a navíc v systému, kdy nás čekala nezvyklá porce 4 zápasů s ani ne hodinovou přestávkou mezi nimi.

První zápas proti SPORT EDEN Beroun jsme ještě zvládli uběhat, ale zmatky při střídání i naše nerozehranost se projevily. Utkání bylo celou dobu vyrovnané a plné osobních soubojů a šarvátek s florbalkami. Na brzké vedení soupeře jsme dokázali odpovědět gólem z dorážky. V bráně nás několikrát podržel výborný Martin, jenž se poprvé ukázal mezi staršími žáky a nevedl si vůbec špatně. Utkání skončilo nakonec remízou 2:2.

V druhém zápase nám byl soupeřem Olymp Praha, jenž měl proti nám početní i velikostní převahu. Postupně nás zatlačil do defenzívy a z mnoha šancí vytěžil celkem 5 gólů. My jsme na druhé straně také dokázali zahrozit z rychlých protiútoků a také z nich třikrát skórovat. Výsledem zápasu 3:5 odpovídal průběhu. Škoda dvou zbytečných chyb, i tady jsme mohli zápas dotáhnout aspoň k remíze.

Před třetím zápasem jsme si řekli, že se náš přístí soupeř, domácí Traverza, dá porazit a co pro to musíme udělat. Od začátku jsme do toho šli naplno a brzy si získali náskok, předvedli i pěkné kombinační akce a konečně se radovali z výhry s výsledným skóre 7:2.

V pozledním zápase na nás čekal nejtěžší soupeř, Mladá Boleslav, která kromě hráčů "B" týmu měla v sestavě i elitní mladší žáky. Bylo vidět, že tihle kluci jsou šikovní a předvedli několik hezkých střel, proti nimž neměl Martin v bráně sebemenší šanci zasáhnout. I díky našemu početnímu hendikepu jsme se nezmohli na větší odpor a prohráli jasně 1:7.

V tomto turnaji mne potěšil výkon našich nováčků ročníku 2009, tj. ještě mladších žáků, Matěje Havlíčka (celkem si připsal 8 kanadských bodů) a Martina Miklase v bráně. Střelecky se prosadil i Kuba Šišpela, jenž zaznamenal hezkých 7 branek. Naše hra se postupně zvedala zápas od zápasu, i když nám ubývaly rychle síly. Na nedostatcích budeme tvrdě pracovat a snad se nám příští turnaj povede odehrát v plné síle tak, abychom se dokázali vrátit do 5. koše.

Výsledky turnaje naleznete zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni-kose/liga-starsich-zaku-skupina-3-A/kos/137541/

Dála