Ale postupně. První turnaj jsme pořádali v nové hale, která nabízí po sportovní stránce nesrovnatelně lepší podmínky než tělocvična v Jesenici. Však jsme si to také užili. NE příliš početný tým 2009/2010 jsme doplnili elévy a dobře jsme udělali. V brance nás nově posílil výborný Martin. V prvním zápase jsme narazili na nováčky z Flobo Praha. Od začátku bylo jen otázkou skóre, kde se náš brankostroj zastaví. Hladoví střelci se postarali nakonec o výhru 24:0 a Martin si v podstatě nešáhl na míček. V tomto zápase se jasně projevili florbalové zkušenosti našeho týmu, který se začátečníky skutečně nemazlil a v pohodovém tempu je rozsřílel a naladil střeleckou mušku.

O ní totiž šlo v dalších zápasech, neb přece jen nás čekali nebezpečnější soupeři. A právě naše skvělá střelecká potence, zlepšený pohyb a důraz nás dovedl ke skore 14:3 v druhém zápase proti Black Angels Rookies. Obraz hry už ale zdaleka nebyl tak jednoznačný a MArtin řešil několik ošemetných situací a nám tak dal klid do zápasu, kdy rozhodl hlavně brankostroj na začátku utkání, kdy jsme po 3 minutách vedli 5:0.

V posledním zápase o 1. místo jsme čekali houževnatého soupeře FBC Texas Lonhorns, kde už byli nejen zkušenější ale i mohutnější hráči. Taktika byla jasná, pohybem a kombinací početně slabšího (což byly všechny týmy) uběhat. Průběh zápasu už nebyl tak jednoznačný, nicméně údernost 2 našich lajn přebila snahu té elitní soupeře a opět skvělý Martin v bráně nás dovedli k hladkému vítězství 10:2.

První turnaj proti nováčkům nás přílíš neprověřil. Ukázal však obrovskou sílu našich posil Matěje a Martina. Kombinačně však dominovali elévové a to není úplně nejlepší vizitka pro některé mlže, kteří se s kombinací po celý turnaj prali a doháněli to bojovností. Tu nelze upřít všem, nicméně vyšší koš už nás prověří mnohem víc, tam budeme muset přidat. Příslibem však byl zjevně se lepšící přístup zápas od zápasu, takže příště na Bohemce se můžeme jen těšit.