Starší žáci, Zruč n. Sázavou, 11.10.2020

Poslední turnaj před nucenou pauzou nařízenou vládou jsme odehráli ve Zruči nad Sázavou v pěkné hale místní ZŠ. Po slibném začátku v zápase proti Berounu náš výkon upadal a upadal, až upadl úplně. Výsledkem byla úvodní výhra a dvě vysoké prohry, což stačilo na 4. místo.

Před prvním zápasem se Sport Eden Beroun jsme si řekli, jak chceme hrát. Jednoduše, rychle a kombinačně. Měli jsme impozantní vstup do zápasu a po necelých 7 minutách jsme vedli 4:0. Střelecky se dařilo Kubovi Šišpelovi a Filipovi Vyskočilovi, trefil se i Ráďa Marvan. Postupně nás ale soupeř začal přehrávat, byl důraznější v osobních soubojích, zejména před naší brankou a když se přidaly chyby obránců i brankáře, začalo nám téct do bot. Ke konci zápasu, za stavu 5:4 sáhli Berounští k power play. A to se jim vymstilo, když Kuba získal na půlce balonek a obloučkem ho poslal do prázdné brány. Vyhráli jsem 6:4.

Ve druhém zápase nás čekala Traverza Mukařov se dvěma hráči r. 2009 a i dalšími ml. žáky. S nimi několik statných hochů. Pokyny zněly jasně - vyhýbat se osobním soubojům, hrát jednoduše dlouhými přihrávkami dopředu a nedělat kličky na půlce. Nevím proč, ale naši hráči děli přesný opak toho, co jsem jim řekl. Ani naši nejšikovnější hráči nedokázali obejít jeden na jednoho desetiletou holčičku a o marné snaze obehrát vysoké a silné kluky ani nemluvím. Tento zápas nám jasně ukázal, že největším naším problémem je absence herního myšlení. A k tomu spousta dalších nedostatků, které dohromady dávají nepěkné vysvědčení o našich florbalových dovednostech.

To samé v bledě modrém se opakovalo v posledním zápase s domácími Pitbulls Kolín, akorát s tím rozdílem, že výšková a hlavně rychlostní převaha soupeře byla mnohem větší než v předchozím zápase. Co postrádali pitbullové v technice a šikovnosti, to dohnali v nasazení a důrazu, přesně jako správní pitbullové. Naše vystoupení bylo opět tristní a musel bych se opakovat v hodnocení z předchozího zápasu.

Ve starších žácích už by měli hráči, kteří hrají florbal 4, 5 let umět základní dovednosti a k tomu mít dost zkušeností z předchozích zápasů, aby věděli jak se florbal má hrát. U začátečníků je samozřejmě znát obrovský hendikep, který oproti těm, co to hrají delší dobu, mají. Ten se dá dohnat, ale musí na sobě chtít makat a dělat tento sport na maximum. Jsem připraven jim v tom pomoci radou a nasměrováním, budu-li vidět snahu. A jsem si jist, že v takovém případě z nich udělám během 2-3 let slušné florbalisty.

Kompletní výsledky turnaje nalezente zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni-kose/liga-starsich-zaku-skupina-3-A/kos/127006/

Dála