Přípravka, Mladá Boleslav, 4.10.2020

První turnaj přípravky v Mladé Boleslavi byl před začátkem plný obav z nového seskupení nejen našeho týmu, ale také jak se generačně poskládají ostatní týmy. U nás je to hned polovina týmu, tedy dnes tři zkušení hráči a tři nováčkové.

Ale hezky od začátku. V prvním zápase proti domácí Mladé Boleslavi nás v bráně jistil Aleš a nutno poznamenat, že si připsal první vychytanou nulu v letošním roce. V obraně a útoku se postupně museli točit všichni, protože jak počet hráčů napovídá nebyly dvě kompletní lajny. V útoku jsme, pokud to šlo dávali přednost našim novým posilám Toníkovi, Honzovi a Áďovi s podporou zkušenějšího Matyho a pokud nestřídal, tak obranu držel Adam. Vzhledem k tomu, že se nám sešli dva Adamové, což by mohl být při střídání problém, kluci doma vysvětlí, kdo je Áďa a kdo Adam.

Zkušení skvěle podrželi nováčky, ukázali, jak se hraje a výhra 6:0 byla naprosto zasloužená.

V druhém zápase proti nám nastoupili početnější Black Angels (tři kompletní lajny) a začal velmi rychlý zápas. U Blacků bylo vidět, že se jim od loňska kádr mnoho neobměnil a tlak byl veliký.  Téměř celý zápas byl velmi vyrovnaný a až před koncem druhého poločasu jsme dostali dva rychlé góly a bylo jasné, že se popereme o třetí místo. Prohra však nikoho nebolela. Dali jsme do toho vše a je jasné, že po nasbírání zkušeností nováčků a doplnění týmu je určitě přehrajeme. Prohra 3:6 nebyla vzhledem k vývoji žádná nakládačka a těšili jsme se na poslední zápas.

Ten na sebe nenechal dlouho čekat a zápas proti Tigers byl tady. I toto družstvo bylo početné a po analýze předchozího zápasu, jsme zkusili také Adama v bráně. Hráli jsme, jak skóre napovídá, otevřenou hru a góly padaly na obě strany. Převaha hry, přesnost střel a bojovné srdce Jesenických dohnalo výsledek zápasu vysoko 12:8 a bronzová medaile byla naše. Gólově se prosadili i noví hráči, a tak se těšíme na další zápas, který pořádáme a opět si zahrajeme v prvním koši.

Všem klukům moc děkujeme, Radek a Radim