Ranní vstávání nám vykompenzoval šťastný los v podobě hry proti domácímu týmu, který je složen hlavně z nováčků. Ti se chtěli doma předvést (díky ochozům se na nějakou dobu naposled mohli dívat rodiče) a nečekaně nám vzdorovali. Ačkoliv jsme poměrně rychle vedli 3:0, byli jsme nakonec rádi za výhru 5:3. Soupeř nás totiž potrestal za každou větší chybu v obraně. Naštěstí vpředu jsme dokázali z mnoha šancí několik přetavit v góly.

Díky této výhře jsme v klidu mohli nastoupit proti naprosto odlišnému týmu Orka DDM H. Počernice. Samí kluci a mezi nimi 3 opravdu velmi šikovní hráči. Náš klid byl až bohorovný a nechávali jsme jim prostor ke střelbě. A protože uměli mířit a i z poloviny hřiště trefovali šibenice, nemohl s tím nebohý Míša v bráně moc dělat. Nedůraz v obraně znamenal v prvním poločase stav 12:1 v náš neprospěch!!! Byli jsme zralí na ručník. Poločasová přestávka, domluva a možná až přílišné frajeřinky na straně soupeře nám v druhém poločase pomohly zastavit brankostroj a prohrát "jen 14:3. Ano, druhý poločas byl 2:2. Kdybychom takto hráli od začátku, debakl to být nemusel. Bylo to vše jen o důrazu na vlastní polovině, pohybu a bránění jejich velmi šikovných útočníků. Pravdou je, že florbalky lítající před obličeji těchto frajírků dost ovlivnili počátek zápasu a až mé důrazné upozornění mladých slečen rozhodující zápasy přece jen toto omezili včetně našeho respektu.

Do zápasu o třetí místo jsme nastoupili opět proti Drakům z Říčan. Na tomto zápase bohužel moc pozitivního nebylo. Nezopakovali jsme druhý poločas proti Orce a nechali soupeře dávat laciné branky z dorážek. S tím by se neporadili i zkušenější gólmani než Lucka, která vystřídala zraněného Míšu. Výsledek 10:1 bohužel odpovídal naší laxnosti v obraně. Paradoxem je, že soupeř v podstatě nedal jediný gól po hezké kombinační akci, jen se prostě tlačil do brány...

Ačkoliv výsledky vypadají až hrůzostrašně, máme zde mnoho pozitiv. Je velmi málo soupeřů mající v týmu děvčata, pro které to jsou opravdu těžké zápasy proti klukům často o hlavu dvě větší. V osobních soubojích to mají pak těžké, neb tělesné parametry prostě oblafnout nelze, ale přesto bojují. Asi největším pozitivem je zapadnutí nováčka Ondry, který má skvělou střelu (dal i gól proti domácím) a osvědčil se v obraně. Málokdo měl tak dobrý první turnaj! Vzadu se pral David jako vždy, bohužel byl často osamocen, protože naším největším problémem je návrat a bránění útočníků. Vpředu jak Honza takŠtěpán jsou schopni vymyslet zajímavé akce, jen ta koncovka nás trošku trápí. I Maty měl světlé chvilky a své si odvedl hlavně důrazem, leč musí zlepšit dynamiku, krytí míčku a jak již bylo zmíněno umět bránit 1:1. Což ostatně je ale problém nás všech a tak víme, na co se v trénincích zaměřit..

I pátý koš se ukazuje jako velmi těžký, ale pokud se sejdeme v plné sestavě, můžeme hrát víc než důstojnou roli. Nelze totiž moc vytýkat nedostatečný pohyb dětem, kterých je polovina proti soupeři! Musím je pak svazovat taktikou, která jim není vlastní a z toho pramení chyby. Ale bohužel není na vybranou, hrát v poli se 7 proti 15 a více je opravdu na velkém hřišti problém. Apeluji na rodiče, aby se podívali na rozpis a pokud možno neplánovali na tyto termíny oslavy či jakékoliv jiné aktivity, které opravdu lze posunout. Protože přijdou i nemoci, které odsunout nejdou a pak nebude s kým hrát tuplem.