Elévové, Milovice, 26.9.2020

Nová sezóna začala i elévům a na první turnaj o prodlouženém zářijový víkend jsme zajížděli do nám již velmi známe tělocvičny ZŠ Juventa v Milovicích s klouzacím linoleem a malým hřištěm. S ohledem na danou situaci a různá omezení a zákazy, se turnaj odehrával bez účasti diváků, to i prodloužený víkend se podepsal na turnaji. Z naší strany jsme se turnaje účastnili v devíti hráčích, kdy nás doplnili dva hráči přípravky (Maty a Aleš) a Bára, která již minulý týden odehrála turnaj za mladší žáky.

V první zápase nás čekal domácí tým Florbalová akademie MB “Mil“, který bývá vždy velmi bojovně naladěný a nebylo tomu jinak i tentokrát. Do zápasu jsem, sice vstoupili dobře a podařilo se nám vsítit první gól, ale domácí nás tlačili a Aleš, který je ještě v rekonvalescenci, se v bráně musel ohánět. Domácí brzy srovnali, ale pak se nám začala dařit z části kombinace a i díky bojovnosti a z části i díky štěstí, jsme se odskočili na rozdíl tři branek, ale do poločasu domácí snížili na 2:4. Ve druhém poločase nás domácí zatlačili a dokázali vyrovnat, ale my se nevzdali a nakonec jsme vybojovali vítězství 6:5.

Ve druhém zápase na nás čekal méně početný tým Floorball Club FALCON blue ve kterém jsme si mohli dovolit vyzkoušet určité změny v rozestavení a více si vyzkoušet kombinační hru. Od začátku zápasu jsme tahali za delší konec provazu a tak jsme po celý zápas vedli, ale týmu Falconu jsme neodskočili víc jak o tři góly. Kombinační hra se nám občas dařila, ale stále to bylo velmi upracované a hodně vydřené. Stále nám chyběla lehkost v zakončení. Konečný výsledek se zastavil na skóre 6.3 pro nás.

Po odhlášení týmu OLYMPu nás ve třetím zápase čekal tým Prague Tigers Orange, kteří v prvním jejich zápase nastříleli soupeři 23 branek. Do souboje o první místo v koši E jsme se připravovali na velmi bojovný a fyzicky zdatný tým s velmi technicky vyspělými hráči. Připravovali jsme se, že od začátku na nás vletí a to se i potvrdilo. První buly jsme vyhráli, ale hned z buly vystartovali, obrali nás o míček a nadvakrát prostřelili brankáře. Bylo odehráno pouze pět sekund a my jsme prohrávali 0:1. Naše nekoncentrovanost se nás držela bohužel hodně dlouho, a tak jsme i přes statečný výkon v obraně a v bráně prohrávali za chvílí 0:6. Je pravda, že tygři svou výbušnosti a hrou do těla, občas na hraně nás nutili k chybám. Nám se až po sedmi minutách konečně podařilo odbourat nekoncentrovanost a zároveň jsme zlepšili pohyb na hřišti a napadání, z čehož jsme profitovali a do přestávky vybojovali dva góly, takže v poločase byl stav 2:6.  I po poločase jsme se rvali a podařilo se nám dát další gól, ale snížit na rozdíl dvou branek se nám nepodařilo, i když po jedné krásné akci jsme byli velmi blízko. Míček po zákroku obrany přeskočil gólmana a už mířil do brány, ale soupeř ho úderem nad koleny s malého brankoviště dostal tak šikovně, že z protiútoku jsme inkasovali na 3:7 a to nás tak nějak zlomilo. Skóre se závěrečným hvizdem zastavilo na stavu 4:9 a tak jsme soupeři pogratulovali samozřejmě bezkontaktně a udělali si společnou fotku.

Turnaj nám ukázal několik pozitivní věcí, jako například kdo by na jakých postech mohl hrát, či v které sestavě je lepší souhra. Ale taky nám ukázal místa, jako je koncentrace, výbušnost a pohyb na hřišti, na kterých musíme bezpodmínečně zapracovat. Abychom se na příštím turnaj doma mohli ještě o kousek více radost z té naší hry.