Starší žáci, Hlubočinka, 26.9.2020

První letošní turnaj starších žáků, který jsme pořádali v hale na Hlubočince, nebyl moc o taktice a technice, ale o budování týmového ducha. 

První zápas byl plný emocí, a to ne zrovna těch pozitivních. Sešli se nám hráči hned ze tří rozdílných kategorií a úrovní. Hráči z loňských starších žáků, Radovan a Ondra, si museli zvyknout na nové spoluhráče a zrovna tak noví, mladší žáci, Kuba, Dan, Filip, Michal, Ondra a Lukáš, poznali své, většinou o hlavu větší, nové protivníky. Také nás přišly podpořit holky, Amélka, Emma, Bára a Týnka, ze starších žákyň. Celému týmu kryl záda Tomáš v bráně. V prvním zápase jsme se nenašli a prohra 1:5 byla zasloužená.  

O přestávce místo taktických rad proběhly promluvy do duše, o nárocích a odpovědnosti, zorientování se v současném stavu, reálném výhledu, co a jak je možné hrát, na co jako tým máme a do čeho se s o hlavu vyšším protivníkem zbytečně nepouštět.

Hned v druhém zápase to bylo znát. Zadáci z první pětky na sebe vzali více zodpovědnosti, začali hru vytvářet a vpředu se hned naskytly šance, z nichž některé jsme proměnili ve vytoužené góly. Probuzení jsme zaznamenali i v druhé pětce, a přestože výsledné skóre 4:6 bylo prohrou pro náš tým, utkání bylo mnohem živější, herně lepší a šancí se vytvářelo mnoho.

Čekal nás třetí zápas, do kterého jsme šli povzbuzení a již s větší sehraností. V první polovině jsme i chvíli vedli. V zápase jsme měli převahu, nicméně po rychlých dvou gólech, které jsme inkasovali chybou naší obrany, jsme prohráli 7:5. 

Sice jsme sestoupili, ale nic si z toho neděláme. Víme už, jak na sebe hrát a můžeme začít taktizovat a pilovat více techniku. 

Všem moc za dnešní turnaj děkuji, protože byl pro mnohé velmi vypjatý a náročný, ale nakonec týmový duch zvítězil a máme na čem stavět.

Těšíme se na příště!

RADEK