V prvním zápase nás čekal tým z Mladé Boleslavi. Početný, ale zároveň dost nevyrovnaný kádr. Bylo nám jasné, že je neuběháme a proto jsme vsadili na chytrost. Zabezpečenou obranu a rycklé brejky. Taktika nebýt několika zbytečných chyb při neobsazování hráčů a ne úplně 100% koncentrovanosti Míši v bráně málem vyšla. Ačkoliv jsme prohrávali 5:2, nechybělo mnoho a vyrovnali jsme. Ale nebylo by to spravedlivé, soupeř prostě byl lepší a chladnokrevně trestal naše chyby. Nebylo jich moc, ale stačilo to. 6:4 byl však přijatelný výsledek vzhledem k průběhu.

V druhém zápase nás čekal podobně hrající tým z Rudné, ale podobně početný. Taktika byla podobná. První poločas však taktice moc neodpovídal, chyběl pohyb a šance měl v podstatě jen soupeř. Naštěstí díky skvělému Míšovi v bráně to bylo jen 0:2. Což nám dalo křídla a v druhém poločase jsme výrazně zlepšili pohyb a napadání. Ačkoliv po vyrovnání soupeř hned odskočil, nás to nedeprimovalo a díky i několika štastnějším gólům jsme skóre úplně otočili na 6:3. Na hřišti v tu dobu bylo pouze jedno mužstvo, které si prostě jen věřilo, že může vyhrát. Skvěle dirigované obranou Davidem s Kubou a vpředu proměňovala šance trojka se Štěpánem, Filipem a Matym. Ale ani děvčata nezaostávala, jen neměla štěstí na gól, ale to v tu dobu nebylo podstatné. To bylo to, že nemusíme hrát o sestup, i když na nás čekal až poslední zápas turnaje a těžký soupeř.

Ano, v zápase o třetí místo to byli místní Draci. 2x tak početný tým navíc disponovaný mnoha vyspělými florbalisty. Prostě Draci a vítěz turnaje DDM Praha 10 byli prostě úplně někde jinde, možná až někam na 2. koš..Nicméně my jim to nechtěli nechat zadarmo. Únava a kvalitní tým soupeře udělala své. Byl to kolotoč s hrou na jednu bránu a pouze skvělý Míša v bráně a David s Kubou v obraně zabránili totálnímu výprasku. 8:0 vzhledem ke hře byla ještě milosrdná.

Bohužel tento zápas nastavil zrcadlo. V mlžích už jen snaha nestačí. Prakticky všichni zaostávali v rychlosti pohybu, schopnosti nejen míček vybojovat (to nám celkem ještě šlo),a le po něm zpracovat rychle a něco vymyslet. Pouze jsme zoufale bránili a soupeřova brankáře ohrozili snad jen 2x. Pravda, tento soupeř byl po všech stránkách lepší, přesto rozdíl ve florbalovosti a fyzičce byl až chvílema smutný. A nebylo to jen o únavě, která byla pochopitelná. Je to o dynamice a schopnosti ovládnout míček a tím nechat běhat soupeře. Takto jsme běhali my a soupeř jen kombinoval.

Přesto hodnotím turnaj velmi pozitivně. Dva zápasy vzhledem k sestavě byly kvalitní a je na čem stavět. Všichni měli mnoho světlých momentů a když jsme hráli týmově, soupeře (kvalitního!) jsme přehráli. Jen potřebujeme zoufale doplnit stavy, protože v této kategorii se to 8 v poli hrát nedá. Navíc s dvěma z elévů, kterým patří velký dík.

Doufejme, že současná situace dovolí další turnaje, neb jen ty nám dávají ty patřičné zkušenosti.