Devátý turnaj starší žákyň se odehrával na Vinohradech a my hráli první zápas hned od devíti hodin. Tak jak už mnohokrát. A jako mnohokrát jsme se první zápas nemohli vůbec dostat do tempa. A tak jsme si počkali až i na poslední zápas. Ale popořadě.

V prvním zápase nás čekal Chodov Blue, kterému jsme chtěli oplatit minulou těsnou porážku (kdy jsme prohráli, i když jsme byli nepatrně lepší). Tentokrát byl nepatrně lepším týmem Chodov. Nám se vůbec nechtělo běhat a hlavně přistupovat k hráčkám, napadat je a důsledně pokrývat. Jejich hráčky se často dostávaly až do těsné blízkosti naší branky a hlavně díky zákrokům Natky jsme drželi vyrovnaný krok. A jelikož se nám podařilo vstřelit, na nás nečekaně mnoho, gólů, porazili jsme Chodov 4:2. Ale nasazení při hře bylo smutné a bylo třeba v dalším zápase zrychlit a přidat na důrazu.

Po dlouhé přestávce, kterou jsme opět částečně využili k opakování systému hry, nás čekaly holky z Black Angels. A jelikož prohrály s Chodovem 1:5, věřili jsme si na ně a opatrně pohrávali s myšlenkou na souboj o první a druhé místo. Ale ukázalo se, že Black Angels nepřijely bojovat o pouhé udržení ve skupině. Stáhli sestavu a nasadili hráčky, co v prvním zápase nehrály. První poločas jsme ještě dokázali držet krok. I když převážně na naší půlce. Ale v druhém poločase už udával tempo soupeř a my nestíhali jejich hru. V obraně bylo hůř a hůř. Ale nešlo jen obranu, protože bránit musí všichni, včetně křídel. Vypouštět souboje nemůže nikdo, ať hraje na kterékoliv pozici. A tak úměrně obdrženým gólům, klesala i naše nálada a blížil se zápas o udržení. A tomu jsme se nakonec nevyhnuli.

A tak zase dlouhá pauza a poslední zápas proti domácím Vinohradům. Po zkušenostech z předchozího zápasu jsme očekávali úplně jiný zápas. Daleko tvrdší a mnohem víc osobních střetů. A jelikož jsme chtěli zůstat v druhém koši, rozhodli jsme se trochu přestavět složení. Posílili jsme útok a stáhli obranu na dvě řady. Naše hra se tím stala nebezpečněji a my dokázali čelit větším soupeřkám. Zlepšil se pohyb a napadání soupeře. Holky se tlačily více do branky a více střílely. A i když se na hřišti přitvrdilo, ze soubojů jsme neuhýbali. A tak jsme se mohli radovat z druhé výhry (8:5) a setrvání v druhém koši.

Odkaz na online zápis naleznete ZDE

Karas

Strzky Vinohrady 20200308 2Strzky Vinohrady 20200308 3

Strzky Vinohrady 20200308 4Strzky Vinohrady 20200308 5

Strzky Vinohrady 20200308 6Strzky Vinohrady 20200308 7

Strzky Vinohrady 20200308 8Strzky Vinohrady 20200308 9