Dorostenci, Kotlářka, 29.2.2020

V 8. kole 2. ligy dorostenců jsme zavítali po delší době do tréninkové haly Tatranu Střešovice Na Kotlářce. Střetli jsme se s podobně sestupem ohroženou Florbalovou Akademií Mladá Boleslav a Béčkem domácího Tatranu. Uspěli jsme ale jen částečně v jednom zápase.

Úvod prvního zápasu s Boleslaví nám vyšel. Hráli jsme hodně na míčku a nepouštěli soupeře do šancí. První lajna své protějšky přehrávala, ale nedařilo se nám zakončovat dostatečně kvalitně. Až sekundu před koncem první třetiny prolomil naši střeleckou nemohoucnost Fíla Kovářík a my šli do další třetiny s odhodláním udržet tempo a přidat další góly. A to se nám po asi sedmi sekundách od úvodní buly druhé třetiny podařilo, když se Fíla opět po sólo akci trefil z téměř nulového úhlu. Ve zbytku třetiny se obraz hry moc nezměnil, až na to že soupeř přitvrdil, začal dohrávat souboje s maximální agresivitou. Bohužel rozhodčí tuto hru plnou sekání a hraní tělem připustili a v poslední třetině se hra změnila v těžký boj o míček. Nám se opět povedl úvod, kdy se trefil Standa Klička a vše nasvědčovalo tomu, že utkání dovedeme zdárně do vítězného konce. Ovšem jako už poněkolikáté v této sezóně, závěr jsme opět těžce nezvládli a dovolili soupeři ostřelování naší brány. Napřed se parádně trefil hráč Boleslavi, kdy vymetl pavučinku v růžku naší branky a pak prošly za Tádova záda i dvě další ušmudlané polostřely. Utkání skončilo remízou po třetí třetině a podle regulí následovaly nájezdy. V první sérii to bylo 1:1 na góly, další nájezd pak Boleslavák dal a Fíla následně nezopakoval svůj úspěšný pokus z první sŕie a tak jsme prohráli 3:4 po nájezdech. Místo 3 získaných bodů jsme 2 ztratili.

Ve druhém zápase nás čekal charakterově zcela odlišný soupeř. Za Tatran nastoupili elitní starší žáci hrající na špici prvního koše jejich soutěže doplnění o dva borce z Áčka a jen dva či tři hráče z původní soupisky Béčka. Je to sice proti pravidlům soutěže, které vyžadují, aby k zápasu nastoupilo alespoň 50% hráčů z aktuální soupisky, ale tohle jsem odmítl před zápasem řešit. Abych si stěžoval a vychovával trenéry elitního pražského klubu ke hře fair play, na to nemám nervy. Pro nás to byl zápas, kde jsme se mohli porovnat s nejlepšími hráči ročníku 2005 a taková příležitost taky není k zahození. Co jsem ale nemohl taktně přehlédnout, tak to byl naprosto lajdácký a neprofesionální přístup rozhodčích k vedení zápasu.  Ti si zřejmě se svými kamarády z Tatranu přišli jen tak užít předem jednoznačný zápas a tak se neobtěžovali pískat vůbec nic. Po mém důrazném a hlasitém protestu si chlapečci s píšťalkou uvědomili, že takhle to nepůjde a začali konečně něco pískat. Nás to sice stálo jeden gól z přesilovky za mé vyloučení, ale vzhledem k o očekávánému průběhu zápasu to byla příznivá cena za alespoň trochu normální podmínky pro hru. A tato vyhrocenější atmosféra pomohla i našim klukům, kteří od úvodu zápasu působili sklesle až laxně. Pak se do toho přece jen pustili s větší vervou a snažili se namyšleným frajírkům z Tatranu ukázat, že nedají svou kůži úplně zadarmo. Sice nám to nevydrželo dlouho, ale měli jsme pasáže, kdy borečci z Tatranu jen nevěřícně kroutili hlavou, co se to kolem nich děje, jak nestíhali. Po vyrovnané pasáži okolo 10. minuty první třetiny Tatranětí přece jen přepli na vyšší obrátky a předvedli, že kvalitou jsou na tom výrazně jinde než většina našich hráčů. Ještě na začátku druhé části to bylo 4:2, když se krásně po úniku trefil Michal Šiman, ale pak už to byla jen hra kočky s myší, kdy kočce navíc vycházely i věci, které vyžadovaly notnou dávku umění i štěstí. Zbytek utkání už se nesl jen v duchu toho, kolik gólů a parádiček se Tatranským povede. A nebylo jich málo. Koncové skóre zápasu 16:3 o tom svědčí. Tatran se tímto výsledkem usadil na špici tabulky naší ligy a my zůstali předposlední.

Bohatou fotogalerii z dnešních zápasů naleznete díky Jindrovi Kodadovi staršímu na Rajčeti zde: https://florbal-jesenice.rajce.idnes.cz/Liga_dorostencu_29.1.2020_Unihoc_Arena_Praha/