7. kolo 2. ligy dorostenců nás čekalo po dlouhé odmlce na začátku února, kdy jsme opět pořádali v nové hale ZŠ Campanus. Utkali jsme se s týmy Traverzy Mukařov, což je vlastně C tým Chodova a Kutné Hory. Uspěli jsme ale jen v jednom zápase.

Traverza nás v prvním vzájemném střetnutí na podzim porazila až díky našemu kolapsu v závěru zápasu, ve kterém jsme až do konce 2. třetiny dominovali. Proto jsme byli odhodlaní jim tuto porážku oplatit a ukázat, že jsme lepším týmem. I tentokrát jsme museli čelit početní přesile, soupeř hrál na 3 pětky, my na 2. Vývoj zápasu nebyl tak dramatický jako minule, padlo méně gólů, ale konečná pachuť z nezasloužené porážky se bohužel opakovala. Kluci hráli dobře, kombinačně jsme atleticky a silově vysoce disponované hráče soupeře přehrávali. Ti nepředvedli kromě tvrdých a často nečistých soubojů o míček nic florbalového. Bohužel nám to v tomto zápase nelepilo, neproměnili jsme spoustu šancí, z nichž minimálně čtyři až pět v situaci, kdy našemu hráči stál v cestě už jen brankář. Dlouho jsme vedli 2:1 a nebyli schopni přidat další góly. A jak už to bývá, v závěru se soupeř dostal párkrát do několika pološancí a vše proměnil. Za stavu 2:3 jsme se ještě pokusili o obrat v power play, ale už to byla křeč a prakticky jsme se nedostali do kloudné šance, naopak nám propadl jeden slepý nához za obranu a Traverzák sám před naším brankářem nezaváhal. Prohra 2:4 bolí, ale za nasazení, a předvedenou hru se nemusíme stydět. Naopak hráči Traverzy v dalším utkání proti jinému soupeři předvedli několikrát hrubé nesportovní chování a zanechali celkově špatný dojem.

V druhém zápase nás čekal charakterově odlišný soupeř. Postavou menší, ale urostlejší chasníci působili zlověstně, ale když naši kluci pochopili, že cesta vede přes lepší pohyb po hřišti a rychlou kombinaci, nebylo o vítězi tohoto zápasu pochyb. Po několika uklidňujících gólech už se naše hra dostala do fáze zkoušení různých způsobů řešní rozehrávky i situací před brankou soupeře. Jsem rád, že jsme na zlepšení rozehrávky, rychlého přechodu do nebezpečných palebných pozic i dobré střelbě mohli zapracovat v ostrém zápase a doufám, že se nám to vybaví i v zápasech s lepšími soupeři. Kluci si ověřili, že to funguje, jen musíme zapracovat na sebedůvěře, která pramení z neustáleho opakování a zdokonalování potřebných dovedností. Kutnou Horu jsme porazili jasně 13:4 a spravili si tak chuť po nevydařeném prvním zápase.

Zápisy z jednotlivých utkání naleznete zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/druha-liga-dorostencu-skupina-3/

Dála