V sobotu 25. ledna jsme zavítali na sedmý turnaj přípravky do BB ARENY v Letňanech. Kluci po opětovném probojování do prvního koše byli velice natěšení zabojovat o nějakou tu výhru v prvním koši. Plány nám trochu nabourala nemoc některých hráčů, takže jsme se nakonec sešli v šesti.

V Prvním zápase nás čekal tým FALCON black se kterými jsme na předminulém turnaji prohráli o čtyři góly. Opět do brány nastoupil Maty a nás zbylých pět se točilo v poli podle potřeby. Falkonňáci na nás od začátku vletěli a i když Maty předvedl několik dobrých zákroku, záhy jsme prohrávali o dva góly.  Ale to nás nepoložilo, postupně jsme se dostávali do tempa a byli vice ve hře a postupně jsme vyrovnali hru i skóre. Do druhého poločasu jsme vstupovali s jednobrankovou ztrátou a hned z úvodu druhé půle jsme Falkoňáky zatlačili a měli několik šancí srovnat, ale štěstí nám nepřálo a trochu i nekoncentrovanost rozhodčích, ale to nebudu komentovat. Bohužel po jedné situaci, která z našeho pohledu zaváněla gólem, či přinejmenším hrou v rozporu s pravidly. FALCON nám nakonec odskočil na dvě branky a toto manko jsme už nestáhli, takže konečny stav byl 4:2 pro FALCON.

V druhém zápase nás čekal velmi početný tým pořádajících BLACK ANGELS 2011. S ohledem na naše možnosti jsme si od začátku zápasu naordinovali nepříliš pohlednou, ale v první půli viditelně úspěšnou taktiku. Hráli jsme prostě zanďoura . První poločas byl vyrovnaný, opět se skóre v poločasu zastavilo 3:2 pro soupeře, ale díky Danovi, který byl naším nejlepším střelcem turnaje jsme s domácími drželi krok. V brance se poprvé v zápase činil, co se dá Martínek. Oproti minulému zápasu z letňanskými, byl tento zápas téměř bez nebezpečných faulů, jen jednou jsme jeli nájezd, kdy Tomášovou střelu konečky prstu gólman vytěsnil mimo branku. Následně jsme měli pár šancí, ale bohužel jsme neproměnili a domácí nám začali utíkat jak herně tak i ve skóre. Bojovali jsme všichni, co šlo a trenér s námi, diskuze s rozhodčím nad některými výroky vedla k objektivnějšímu přístupu, ale i tak jsme nakonec prohráli 2:9.

Jelikož jsme na poslední zapas zbyli pouze v pěti hráčích, zvažovali jsme, zda zápas vůbec odehrát, ale přístup kluku byl příkladný, kluci si chtěli zahrát, a tak jsme do toho šli. Přístup soupeře byl obdobný, jen hráčů v Technology  Florbal MB Black bylo ještě o jednoho méně. Zápas byl v tomto počtu náročný, ale od počátku jsme byli ve vedení, a tak jsme hráli klidněji. V obraně celý zápas hrál Dana a v útoku se střídali Martinek, Maty a Adam. V bráně útoku soupeře čelil Tomáš. Mezi úspěšné střelce se zapsali vši tři útočníci, z toho Adam a Maty dali po dvou gólech a díky střelecké potenci jsme poslední zápas vyhráli 5:4 a nemusely nás nakonec mrzet dva neproměnné nájezdy.

Sladká odměna v podobě výhry v prvním koši nás tedy neminula. Ale jelikož jsem se dozvěděl, že první koš pořádá zrovna náš soupeř o sestup, zamíříme na tento turnaj do druhého koše. Velká změna to nebude jelikož se oba turnaje hrají v Mladé Boleslavi.