V šestém turnaji jsme se opět podívali do druhého koše. Bohužel jsme museli jet až do Plzně. A v Plzni nás čekala dost těžká skupina. Jako první jsme narazili na Klatovy. Snažili jsme se poctivě bránit a aktivně napadat. To se nám sice částečně dařilo, ale přeci jen byl vidět v naší hře jistý zmatek. A tak jsme oba poločasy prohráli 3:0 a celkově tedy 6:0. I přes tuto porážku šlo z naší strany o solidní výkon a děvčata si zasloužila pochvalu. Částečné zmatky ve hře šli i za námi a tak jsme se rozhodli věnovat dlouhou přestávku opakování systému hry 1,2,2. Zvali jsme si jednotlivé pětice a znovu kreslili, kdo má kdy jaký úkol a kde se má pohybovat.

V dalším zápase proti Tatranu již bylo znát určité zlepšení a hlavně snaha dodržovat herní systém. A tak jsme v prvním poločase udrželi soupeře na rozdíl jedné branky. Opět nám pomohla naše bojovnost a chuť hrát. Bohužel v druhém poločase jsme odpadli a soupeř to potrestal čtyřmi góly. A tak výsledek 5:0 vypadá hůř, než předvedená hra.

A tak nás čekal zápas o udržení. Zápas proti Prague Tigers Nehvizdy. Zápas to byl zcela odlišný. Jednak proti vyrovnanému soupeři a jednak proti soupeři technicky horšímu. Museli jsme si zvyknout na méně čistou hru (ale nezákeřnou, pramenící z horšího ovládání hole), ale i na to, že většinu času máme míček my a chceme hodně útočit. A když jsme v druhém poločase přidali k aktivní hře i větší odvahu zakončit, podařilo se nám vyhrát 3:1 a udržet druhý koš.

Za celý turnaj musím holky pochválit za bojovnost a chuť hrát. Co nám trochu vázne je fyzička. Tam budeme muset ještě leccos zlepšit.

V prvním turnaji letošního roku jsme nemuseli cestovat příliš daleko, protože se hrál v nové hale na Campanu. A hned první zápas nás čekala Dvojka a její nepříjemný styl. Na naší soupisce se bohužel velmi podepsala nemocnost a školní lyžařské výcviky. A tak polovina kádru byla tvořena mladšími žákyněmi a jedna starší žákyně hrála svůj vůbec první turnaj. I proto jsme tentokrát hráli raději klasické rozestavení 2, 1, 2. Hra Dvojky se od loňského roku příliš nezměnila a tak jsme věděli, na co se přichystat. I přes to se nám nedařilo dostatečně rychle zavírat obranu a často jsme propadávali. Naštěstí tyto chyby soupeř příliš netrestal. Hra byla po celý zápas vyrovnaná a dramatická, zvláště když dvojka měla na konci pár vteřin přesilovku a volný úder těsně u naší brány. Ale aktivní hra během celého zápasu nás dovedla k těsnému, ale velmi důležitému vítězství.

V druhém zápase nás čekala Sparta. Bylo jich sice méně než nás, ale byl to jejich první zápas na turnaji. A tak to nebylo na jejich hře znát. A jelikož jsou holky velmi šikovné, dokázaly nás kombinačně přehrávat. My však byly důraznější, bojovnější a chtěli jsme vyhrát. Výsledkem toho byla vyrovnaná hra. V druhém poločase nám opět začínaly docházet síly a tak těsně před koncem vedla Sparta o gól. Nechtěli jsme se s porážkou smířit a tak jsme zkusili hru v šesti. Ta nám však k vítezství nepomohla a tak jsme museli čekat na poslední zápas mezi Dvojku a Spartou.

Poslední zápas nás čekaly Klatovy.  A opět byly nad naše síly. I tentokrát nás přehrávaly svoji kombinací a rychlostí. I když jsme se snažili, bylo znát, že je nás míň a jsme menší. Přesto jsme zápas nevzdali a bojovali až do konce. A to je potřeba, protože prohraný ale odbojovaný zápas dá často víc než jasná a jednoduchá výhra.