Pátý ročník tradičního Vánočního florbalového turnaje pro klubové hráče Jesenického oddílu se opět nesl ve znamení pohodové rodinné atmosféry, nespoutané zábavy, legrace a sportovního povyražení. V samotném dětském turnaji se utkala ve dvou věkových kategoriích náhodně sestavená družstva a vítězové nejstarší kategorie si tradičně odnesli do držení velký putovní pohár – tentokráte ho vybojoval tým s názvem Nic. V mladší kategorii se radovali z vítězství hráči týmu 173. Utkaly se také dva dívčí týmy a zvítězil ten modrý s názvem Parazitní puding. :D

IMG 2761 300x400IMG 2767 300x400Vanoce2019 Pohar 250x333

Nezbytnou součástí programu našeho Vánočního turnaje jsou také individuální soutěže ve florbalových dovednostech – Jesenice Floorball Skills Contest. V soutěži o Jesenického Ostrostřelce uspěl nejlépe Jan Evžen Růžanský, jenž tak obhájil loňský titul. Právo honosit se titulem Jesenického Nájezdníka si letos vysloužil Fíla Kovářík a v klání o Jesenického Čapáka se v konkurenci dalších pěti adeptů prosadil náš elitní brankář Táda Hendlinger. Letos jsme poprvé udělili ceny v soutěžích o Jesenického Ostrostřelce a Nájezdníka i v kategorii mladších - v obou disciplínách zvítězil Aleš Petr a Jesenickou Ostrostřelkyní se stala Eliška Zubová. Vrcholem večera bylo pak vystoupení pěti borců, kteří se odvážili utkat před zraky početného publika ve freestyle disciplíně o titul Jesenického Kejklíře – a tím se pro letošní rok stal Fíla Kovářík.

VÍTĚZŮM GRATLUJEME!

IMG 2758IMG 2790

Na závěr Vánočního florbalového setkání se odehrálo prestižní exhibiční utkání „Staří“ versus „Mladí“, kde se to místy jiskřilo jako na rozsvíceném Vánočním stromečku. Staří harcovníci předvedli, že jsou silní v osobních soubojích a také zkušeně proměnili v podání Filipa Navrátila rozhodčími správně nařízené trestné střílení. S rychlostí a šikovností už to tak slavné u veteránů nebylo a tak se mladí aspoň na chvíli mohli radovat, že jsou v něčem lepší než staří fotři. Přesný výsledek tohoto utkání se nám bohužel nepodařilo zaznamenat, takže se ho můžete dozvědět pouze z úst samotných účastníků této akce. A není jisté, že bude odpovídat realitě. Každopádně je naprosto jisté, že jsme si tento večer všichni pořádně užili, ochutnali výborné Vánoční cukroví, jednohubky a chlebíčky napečené a připravené maminkami našich svěřenců, rozdali spoustu Vánočních dárků a popřáli si Krásné prožití Vánočních svátků a pohodový nový rok 2020. A totéž přejeme i Vám, ať se Vám v novém roce daří a bavte se sportem! A florbalem zvláště! ?

Fotografie z Vánočního turnaje naleznete na Rajčeti.

IMG 2736 300x400

Dála