Dorostenci, SH Campanus, 1.12.2019

 

V souhrnné reportáži z 5. a 6. kola 2. ligy dorostenců se vracím k zápasům, které jsme odehráli během prosince. Napřed v rámci námi pořádaného turnaje v SH Campanus 1.12. a poté 15.12., kdy pořádal tým Falcon na tom stejném místě.

Jak už nadpis předesílá, v obou hracích dnech jsme prohráli oba zápasy. Napřed jsme čelili dvěma týmům z čela tabulky, a tak se ani nějaký bodový zisk neočekával. To se také potvrdilo a po celkem jasných porážkách od Tatranu B 3:8 a Sparty B 4:14 jsme klesli až na dno průběžného pořadí naší skupiny.

V další hrací den, kdy jsme se utkali nejdříve s Modřanskými Vosami, jsme už chtěli bodovat, protože trnto soupeř hraje přibližně na naší úrovni. Naše vzájemné zápasy byly až do teď vždy vyrovnané až do konce. I první dvě třetiny (1:1, 2:2) nasvědčovaly tomu, že tomu tak bude i tentokrát. Ovšem v té třetí jsme zápas hrubě projeli. Především v obranné fázi jsme se dopouštěli kardinálních chyb, které soupeř tvrdě trestal a když jsme na druhé straně my nedokázali proměňovat vyložené šance, prohráli jsme zaslouženě 4:8. 

Poslední letošní zápas s pořádajícím Falconem už pro nás byla jen taková selanka. Falconi hrají velmi dobře, mají dvě vyrovnané pětice hráčů, kteří jak technicky, tak pohybem jasně převyšovali naše hráče a bez problémů a v poklidném tempu si dokráčeli pro jasné vítězství 10:3.

Bohužel musíme si přiznat, že v této soutěži jsou všichni soupeři tvrdým oříškem na rozlousknutí. Buď jsou herně někde úplně jinde (to platí zejména pro záložní týmy Tatranu a Sparty složené z elitních starších žáků patřících mezi to nejlepší co v této věkové kategorii v Česku lze vidět doplněné o zkušené borce na hranici A týmu celostátní ligy) nebo jsou to početné kompaktní týmy, které nás přehrávají fyzicky. Ostatně, není se čemu divit. Když si spočítám kolikrát týdně naši hráči trénují, je to tristní zjištění. S takovým přístupem nemáme šanci v druhé nejvyšší soutěži hrát důstojnou roli. Každý by se měl zamyslet nad tím, jestli dává tomuto sportu tolik, kolik od něj očekává. A jestli si chce jen tak ťuknout florko, nemá cenu, aby na zápasy vůbec chodil. Prohry sice ke sportu patří, ale také pro něj platí okřídlené "bez práce nejsou koláče".

Zápisy z jednotlivých utkání naleznete zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/druha-liga-dorostencu-skupina-3/

Dála