Přípravka, Benešov, 14.12.2019

 

V sobotu 14. prosince jsme se vydali na první turnaj jesenické přípravky v prvním koši, který se hrál v Benešově. V tomto předvánočním čase, plném vánočních vystoupení, besídek a vánočních večírků nám moc nezbýval čas na trénování. Někteří z nás byli v týdnu i marodní, a tak se tato absence projevila i v samotném turnaji.

První zápas nás čekal od 9 hodin proti pražským FALKON Black, a jelikož téměř polovina mužstva nedorazila v čas na předzápasový rituál a dorazili na poslední chvílí, takže jsme do zápasu vstupovali nekoncentrovaní a začátek zápasu nám utekl. Musím říct i organizace turnaje trochu pokulhávala, v šatnách jsme byli i po třech týmech, chyběly střídačky, časomíra a skóre se měnilo jinak, než padaly góly. Takže celkově jsme měli z turnaje rozpačitý dojem. Na úvod jsme herně klukům z Falconu byli vyrovnaným soupeřem, ale skóre narůstalo hlavně na straně soupeře. Bojovali jsme, co šlo, ale soupeř byl v soubojích důraznější a i tvrdší. Poprvé jsme si vyzkoušeli trestné střílení nařízené za hrubý faul, který jsme bohužel neproměnili. Nakonec jsme po zápase odcházeli zklamaní se skórem 8:4 pro soupeře, a tak jsme ji k výhře pogratulovali a šli si lečit drobné šrámy.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř z pražských Letňan, tým Black Angels 2011. Číslovka v názvu týmu prokazovala ročník narození soupeře. Od začátku zápasu do nás soupeř šel tvrdě a důrazně. Soupeř nám nenechal ani centimetr prostoru. Na tak malém hřišti jsme prostě soupeři neutekli a ti do nás šli a několikrát i za hranou pravidel. Jenže rozhodčí moc nepískal a tak se ozval náš trenér a tak nakonec jsme po třech opravdu zákeřných faulech jeli tři trestné nájezdy. Dva nájezdy jsme proměnili, ale jinak nám trochu souhra vázla a i proměňovaní šancí. Ve druhém poločase jsme dotahovali, ale nekoncentrovanosti jsme dostali pár zbytečných gólu, a tak jsme podlehli letňanským 5:8, což byla naše druhá porážka v turnaji a tak nás čekal domácí tým Benešova I.

Do zápasu o záchranu jsme vstoupili dobře. Udržovali jsme si jednogólové vedení až do konce prvního poločasu, ale ve druhém jako by na nás spadla deka a my jsme nebyli schopni vstřelit víc jak jeden gól. Za to soupeř převzal otěže zápasu a i díky nesoustředěnosti a častému sledovaní časomíry namísto míčku, nás soupeř převálcoval. Třetí prohra na tomto turnaji, tentokrát 5:9 nás nasměřoval zpět do druhého koše, který se hraje druhý lednový víkend.

Pro nás z turnaje plyne ponaučení, musíme více potrénovat souhru a lépe se koncentrovat na zápasy. A když budeme mít trochu štěstíčka, které přeje připraveným, takže se všichni pokusíme být na místě včas a koncentrovaní, výhra zase přijde. Při zápase pak musíme stále sledovat míček a nesmíme jej pustit z očí, abychom nedostávali laciné góly. Zkusili jsme si, že hrát se dá ze všema, svou bojovností jsme se ani v prvním koši neztratili, a snad nás bude zase florbal o něco více bavit. A když všichni budou v plné síle a dobře naladěni na turnaj můžeme opět bojovat o první koš.

Na závěr bych chtěl všem příznivcům naší florbalové přípravky popřát pohodové a krásné vánoční svátky a všem do nového roku spoustu pohodových dnů a úspěchu ve škole, ale i mezi nízkými mantinely. :-)

Radim