V pátém kole jsme vyrazili opět na parkety do Nového Strašecí. Čekali nás tři zápasy ve třetím koši a chuť odčinit ne zcela povedený turnaj v minulém kole. Jelikož nás první zápas čekal až v 11:15, mohli jsme si přispat a stejně stihli dořešit sestavu v prořídlém stavu. Na srazu panovala dobrá nálada a my se těšili na první zápas. Krátké zopakování taktiky a hurá na to. A hlavně začít hrát hned od úvodního hvizdu.

Snad to bylo tím pozdním začátkem snad dobrou náladou, ale holky hrály hned od počátku ve vysokém tempu, poctivě napadaly a tlačily se do zakončení. Některé hráčky se ještě trochu rozkoukávaly na nových postech, ale to je asi normální. Naše aktivní hra dělala soupeřkám problémy a my vedli již v šesté minutě 4:1. Toto vedení nám umožnilo začít hrát i trochu více kombinačně, ale na druhou stranu nás i trochu ukolébalo. V druhém poločase, za stavu 4:2, soupeřky přidaly a hra se vyrovnala. A protože to byly Vinohrady, kdo dal gól a my už ne, museli jsme se nakonec o vítezství hodně snažit. Přesto šlo o povedený zápas a my se mohli radovat z vítezství 4:3.

V druhém zápase nás čekaly hráčky z Rudné, které první zápas s Vinohrady těsně prohrály a my tak čekaly opět vyrovnaného soupeře. A první poločas tomu odpovídal. Měli jsme sice mírně navrch a naše hra byla lepší, ale skoré bylo poměrně vyrovnané. Sice jsme už v druhé minutě vedli 2:0, ale poločas skončil 3:1 a nic nebylo rozhodnuto. A to přesto, že se naše hra neustále zlepšovala a v týmu fungovala víc a víc souhra útoků a obran. Když už to zase vypadalo na nervózní konec, holky se gólově utrhly a spustily brankostroj. Ten pramenil hlavně z naší aktivní hry, kdy jsme začali aktivně napadat již u soupeře a několikrát vybojovali míček za brankou. Najednou jsme soupeřky nepouštěli přes půlku a dostávali se ještě víc k nebezpečným střelám a dorážkám. Byli jsme všude dřív a měli čas si míček zpracovat a pořádně vystřelit či dobře přihrát. A tak jsme končili v dobré náladě ve chvíli, kdy na ukazateli svítil stav 7:1.

Aktivní hra proti Rudné a dobrý výsledek nás dobře naladily a my chtěli hrát stejně i proti poslednímu soupeři. Ale Kladno bylo soupeřem nejtěžším, s týmem vyrovnanýma a schopným kombinovat. A naše zápasy s ním byly většinou velmi vyrovnané. Tentokrát jsme však soupeřky dokonale zaskočily a naše aktivní hra jim dělala evidentně velké problémy. Byly jsme všude dřív a aktivnější. Rychlé hluboké napadání a aktivní hra obrany nám umožnily soupeřky zatlačit a nedat jim prostor pro kombinaci. Zápas se odehrál plně v naší režii a i trenéři z Kladna nás hodnotili kladně. Že jsme jim tentokrát nedali naším pohybem šanci. I proto si mohli vyzkoušet už na počátku druhého poločasu hru bez brankáře a my, jak se brání proti šesti. A tak jsme poslední zápas vyhráli 6:0 a spokojeně odjížděli domů.

Celkově se turnaj povedl, jak po výsledkové stránce, tak po předvedené hře. Všechny holky makaly a vytvořily dobrý tým, který se podporoval a chtěl vyhrávat. Postup do druhého koše je zcela zasloužený a při stejné hře se do něj můžeme těšit a být vyrovnaným soupeřem ostatním týmům.